یـا شـهـیـد
گروه اخبار
18 نوامبر 2015
513

بزرگداشت سردار شهید خداکرم در گلزار شهدای تهران برگزار می گردد

not found

مراسم بزرگداشت هیجدمین سالگرد شهادت سردار شهید جواد حاجی خداکرم فردا پنج شنبه بر سر مزارش در قطعه ۲۴ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار می گردد. به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت هیجدمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و همرزمان شهید و با […]

مراسم بزرگداشت هیجدمین سالگرد شهادت سردار شهید جواد حاجی خداکرم فردا پنج شنبه بر سر مزارش در قطعه ۲۴ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار می گردد.

به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت هیجدمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و همرزمان شهید و با قرائت زیارت عاشورا توسط مداحان اهل بیت فردا پنج شنبه ۲۸ آبان ماه ساعت ۱۵  بر سر مزارش در قطعه ۲۴ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار می گردد.

شهید جواد حاجی خداکرم در یازدهم آذرماه سال ۱۳۳۴ در یکی از محله های جنوب تهران در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد . از همان کودکی به اهل بیت عصمت ، عشق می ورزید و یکی از بنیانگذاران هیأت محبان الهادی بود . او ضمن ادامه تحصیل به ورزش باستانی علاقه داشت و یکی از پیشکسوتان این ورزش بود . در دوران جوانی تحت تأثیر برادر بزرگتر خود ( شهید ابراهیم حاج خداکرم ) قرارگرفت و مبارزات سیاسی خود را شروع کرد . او در پخش رساله ، اعلامیه ها و بیانیه های حضرت امام کوشش فراوان نمود . وی در طی سال های ۵۶ و ۵۷ به همراه برادرش یکی از برپاکنندگان تظاهرات و راه پیمایی در شهر تهران بودند .

با ورود حضرت امام به میهن ، عضو کمیته استقبال بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، لباس مقدس کمیته انقلاب اسلامی را به تن کرد و کمیته های مسجد علی ابن ابیطالب ( ع) و مسجد ابوالفضل(ع) را تشکیل داد . با شروع غائله کردستان در سال ۵۷ و فرمان حضرت امام به کردستان رفت و در کنار شهید قرنی و شهید دکتر چمران ، حضور یافت و در عملیات های مختلف ، شرکت فعال داشت . هنگامی که عراق به مرزهای ایران اسلامی حمله ور شد ، در حالیکه در بیمارستان قلب بستری بود ، در لباس کمیته خود را به جبهه رساند . در آنجا به همراه دکتر چمران در جنگ های نامنظم به دشمن یورش برد و آنها را که به خرمشهر نفوذ کرده بودند ، تا مرز شلمچه به عقب راند . در همین واقعه بود که برادر بزرگتر او (ابراهیم) به شهادت نائل آمد.

او ، پس از پایان جنگ در حفاظت از کیان دین و ایران ، به تلاش شبانه روزی خود استمرار بخشید . در سال ۱۳۷۴ فرمانده منطقه انتظامی شهرستان قم شد . در همان سال به جانشینی ناحیه انتظامی سیستان و بلوچستا ن نیز درآمد . و یک سال بعد ، به عنوان فرمانده ناحیه انتظامی استان سیستان و بلوچستان گمارده شد تا با ایادی کفر و سوداگران مرگ مبارزه کند . بیست و پنجم آبان سا ل ۱۳۷۶ بود که در منطقه عملیاتی شیلر ، از توابع شهرستان زابل ، در رویارویی با اشرار به شهادت رسید .

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: