یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۵ آذر ۱۳۹۴
1253

امروز؛ تشییع و تدفین شهید مدافع حرم «ذبیح بابایی» در گلزار شهدا

not found

پیکر شهید مدافع حرم «ذبیح بابایی» از رزمندگان لشکر فاطمیون امروز در تهران تشییع شده و در قطعه 50 گلزار شهدا به خاک سپرده می‌شود. به گزارش یاشهید ، پیکر شهید مدافع حرم «ذبیح بابایی» از رزمندگان لشکر فاطمیون صبح امروز پنجم آذرماه تشییع می‌شود. شهید مدافع حرم افغانستانی «ذبیح بابایی» که به تازگی در […]

پیکر شهید مدافع حرم «ذبیح بابایی» از رزمندگان لشکر فاطمیون امروز در تهران تشییع شده و در قطعه 50 گلزار شهدا به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش یاشهید ، پیکر شهید مدافع حرم «ذبیح بابایی» از رزمندگان لشکر فاطمیون صبح امروز پنجم آذرماه تشییع می‌شود.

شهید مدافع حرم افغانستانی «ذبیح بابایی» که به تازگی در درگیری با تروریست‌های تکفیری در سوریه به شهادت رسیده است، صبح امروز ساعت 9 صبح از منطقه عبدل آباد با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران تشییع می‌شود.

پیکر مطهر این شهید افغانستانی مدافع حرم پس از تشییع در میان اقشار مختلف مردمی تهران و اقامه نماز به سمت گلزار شهدا منتقل شده و در قطعه 50 در جوار دیگر همرزمانش به خاک سپرده می‌شود.

با حمله تکفیری‌ها به سوریه و در خطر قرار گرفتن حرم حضرت زینب(س)، عاشقان اهل‌بیت(ع) به دفاع از حرم بانوی کربلا پرداختند؛ از این رو افغانستانی‌های بسیاری که در سوریه بودند، جانانه از حرم اهل بیت(ع) دفاع کردند. همچنین افغانستانی‌های دیگری که در کشور افغانستان و سایر کشورها بودند به سوریه رفتند. مجاهدان افغانستانی سپاه محمد(ص) که در افغانستان در زمان مبارزه با طالبان در خط مقدم بودند و همچنین نیروهای تیپ ابوذر که در زمان دفاع مقدس در کنار رزمندگان ایرانی به دفاع از اسلام پرداختند هسته اولیه فاطمیون را تشکیل دادند.

در ابتدا این جمع برای تجدید خاطره آن دوران، هیئت مذهبی را تشکیل داده و جمعه هر هفته دعای ندبه برگزار می‌کردند که با آغاز تجاوز به خاک سوریه، در اولین نوبت یک گروه 22 نفره به صورت داوطلبانه به این کشور رفتند. حضور فاطمیون در سوریه حامل این پیام است که برای فاطمیون مرزهای جغرافیایی معنایی ندارد و رزمندگان آن‌ها هرکجا شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) درخطر باشند، به یاری آن‌ها می‌شتابند.

شهیدان ابوحامد و فاتح از جمله فرماندهان برجسته میان رزمندگان فاطمیون بودند که طی مبارزات و درست چند کیلومتر مانده به مرزهای اسرائیلی‌ها به شهادت رسیدند. همسر ابوحامد با تکیه بر گزارشات همرزمان او معتقد بود که او با سلاح صهیونیست‌ها به شهادت رسیده است و داعشی‌ها بعد از عقب‌نشینی به سرزمین‌های اشغالی متواری شده بودند. درحال حاضر به جهت استقبالی که از شرکت داوطلبانه افراد در این گروه شده است و افزایش تعداد نیروهای آن و توان عملیاتی، از تیپ به لشکر ارتقا پیدا کرده است.

یک شهید ایرانی با نام مصطفی صدرزاده نیز که با عنوان جهادی افغانستانی «سید ابراهیم» همراه این گروه در مبارزات شرکت می‌کرد ظهر روز تاسوعا در حین درگیری در سوریه به شهادت رسید که پس از گذشت چند روز پیکرش به کشور بازگشت.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: