یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۵ دی ۱۳۹۴
2617

بیست و یکمین سالگرد شهید سرلشکر ستاری برگزار شد

صبح امروز مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سرلشگر شهید ستاری و جمعی از یارانش در قطعه 29 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید. به گزارش یاشهید ، صبح امروز مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سرلشگر شهید ستاری و جمعی از همرزمانش با حضور فرماندهان و امیران نیروی هوایی و خانواده […]

صبح امروز مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سرلشگر شهید ستاری و جمعی از یارانش در قطعه 29 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، صبح امروز مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سرلشگر شهید ستاری و جمعی از همرزمانش با حضور فرماندهان و امیران نیروی هوایی و خانواده های معظم شهدای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با قرائت زیارت عاشورا بر سر مزارشان در قطعه 29 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : در پایان این مراسم مزار شهید ستاری و همرزمانش توسط خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گلباران شد.

امير سرتيپ منصور ستاري در سال 1327 ش در قرچكِ ورامين به دنيا آمد و پس از طي تحصيلات متوسطه، وارد دانشكده افسري گرديد. وي پس از طي مدارج علمي از جمله رادار كنترلي دوره كنترلر شكاري رادار در آمريكا و اخذ ليسانس برق و الكترونيك از دانشگاه تهران به خدمت ارتش درآمد و در شمار افسران خوش فكر و مدير نيروي هوايي قرار گرفت. شهيد ستاري پس از پيروزي انقلاب اسلامي و در طول هشت سال دفاع مقدس، با قبول مسؤوليت‏هاي مهم فرماندهي، معاون عملياتي، فرماندهي پدافند هوايي و معاون طرح و برنامه، خدمات شاياني به نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران ارايه داد. وي در بهمن 1365، به دليل شايستگي و لياقت، به سمت فرماندهي نيروي هوايي ارتش منصوب شد و در طي هشت سال مسؤوليت فرماندهي اين نيرو، با اجراي ده‏ها برنامه و طرح مختلف، توان رزمي نيروي هوايي ارتش را افزايش داد. سرلشگر ستاري سرانجام در نيمه دي ماه 1373 به همراه چند تن از مسؤولان نيروي هوايي، در مسير برگشت از كيش به تهران، در راه، تصميم به شركت در مراسم فارغ‏التحصيلي گروهي از دانشجويان دوره خلباني در پايگاه هوايي شهيد بابايي اصفهان گرفتند. تا اين كه پس از اقامت دو ساعته در اصفهان در  راه بازگشت، هواپيما، دچار سانحه شده پس از آتش گرفتن سقوط كرد. در اين حادثه، شش سردار نيروي هوايي ارتش به همراه سرلشگر ستاري و شش تن از خدمه پروازي به درجه رفيع شهادت نائل شدند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: