یـا شـهـیـد
گروه اخبار
05 ژانویه 2016
1232

بیست و یکمین سالگرد شهید سرلشکر ستاری برگزار شد

صبح امروز مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سرلشگر شهید ستاری و جمعی از یارانش در قطعه ۲۹ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید. به گزارش یاشهید ، صبح امروز مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سرلشگر شهید ستاری و جمعی از همرزمانش با حضور فرماندهان و امیران نیروی هوایی و خانواده […]

صبح امروز مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سرلشگر شهید ستاری و جمعی از یارانش در قطعه ۲۹ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، صبح امروز مراسم بزرگداشت بیست و یکمین سالگرد شهادت سرلشگر شهید ستاری و جمعی از همرزمانش با حضور فرماندهان و امیران نیروی هوایی و خانواده های معظم شهدای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با قرائت زیارت عاشورا بر سر مزارشان در قطعه ۲۹ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : در پایان این مراسم مزار شهید ستاری و همرزمانش توسط خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گلباران شد.

امیر سرتیپ منصور ستاری در سال ۱۳۲۷ ش در قرچکِ ورامین به دنیا آمد و پس از طی تحصیلات متوسطه، وارد دانشکده افسری گردید. وی پس از طی مدارج علمی از جمله رادار کنترلی دوره کنترلر شکاری رادار در آمریکا و اخذ لیسانس برق و الکترونیک از دانشگاه تهران به خدمت ارتش درآمد و در شمار افسران خوش فکر و مدیر نیروی هوایی قرار گرفت. شهید ستاری پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در طول هشت سال دفاع مقدس، با قبول مسؤولیت‏های مهم فرماندهی، معاون عملیاتی، فرماندهی پدافند هوایی و معاون طرح و برنامه، خدمات شایانی به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ارایه داد. وی در بهمن ۱۳۶۵، به دلیل شایستگی و لیاقت، به سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش منصوب شد و در طی هشت سال مسؤولیت فرماندهی این نیرو، با اجرای ده‏ها برنامه و طرح مختلف، توان رزمی نیروی هوایی ارتش را افزایش داد. سرلشگر ستاری سرانجام در نیمه دی ماه ۱۳۷۳ به همراه چند تن از مسؤولان نیروی هوایی، در مسیر برگشت از کیش به تهران، در راه، تصمیم به شرکت در مراسم فارغ‏التحصیلی گروهی از دانشجویان دوره خلبانی در پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان گرفتند. تا این که پس از اقامت دو ساعته در اصفهان در  راه بازگشت، هواپیما، دچار سانحه شده پس از آتش گرفتن سقوط کرد. در این حادثه، شش سردار نیروی هوایی ارتش به همراه سرلشگر ستاری و شش تن از خدمه پروازی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: