یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
2692

پانزدهمین سالگرد شهادت فرمانده تفحص شهدا برگزار می گردد

مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد شهادت فرمانده تفحص شهدا شهید حاج علی محمودوند روز پنج شنبه 29 بهمن ماه برگزار می گردد. به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد شهادت فرمانده تفحص شهدا شهید حاج علی محمودوند روز پنج شنبه 29 بهمن ماه ساعت 15 با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با […]

مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد شهادت فرمانده تفحص شهدا شهید حاج علی محمودوند روز پنج شنبه 29 بهمن ماه برگزار می گردد.

به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد شهادت فرمانده تفحص شهدا شهید حاج علی محمودوند روز پنج شنبه 29 بهمن ماه ساعت 15 با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با بیان خاطرات توسط جمعی از همرزمان این شهید والامقام در قطعه 27 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار می گردد.

علی (امیر) محمودوند در سال 1343 در روز هفدهم صفر ماه قمری در تهران پا بر خاک نهاد، تحصیلاتش را تا پایان دوره راهنمایی ادامه داد، با آغاز جنگ تحمیلی به عضویت بسیج مسجد درآمد و با شوری وصف‌ناشدنی به فعالیت مذهبی پرداخت.

شهید علی محمودوند تابستان سال 1361 همزمان با شروع عملیات رمضان در هفده سالگی به جبهه رفت و کارش را در گردان تخریب لشکر 27 محمدرسول‌الله(ص) آغاز نمود.

در عملیات والفجر مقدماتی، همران گردان حنظله به منطقه فکه رفت و از ناحیه دست مجروح شد. در عملیات والفجر 8 برای همیشه پایش را از دست داد و با وجود 70 درصد جانبازی (شیمیایی، موجی، قطع پا و 25 ساچمه در دست) باز هم از میهن اسلامی دفاع نمود.

او در سال 1367 با دوشیزه‌ای پارسا ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد، علی به علت علاقه به نظام مقدس جمهوری اسلامی به عضویت نهاد مقدس سپاه درآمد و توانست با تلاش بسیار مدرک دیپلم خود را دریافت نماید. محمودوند در سال 1371 بعد از شهادت سید علی موسوی به یاری برادران گروه تفحص شتافت و 8 سال در میان خاک‌های تفتیده جنوب برای یافتن پیکر شهداء تلاش نمود، به طوری که دو مرتبه پای مصنوعی خود را بر اثر کار زیاد از دست داد.

فرمانده دلیر گروه تفحص لشکر27 محمدرسول‌الله(ص) سرانجام در تاریخ 1379/11/22 در منطقه فکه بر اثر انفجار مین در جرگه شاهدان قرار گرفت. علی در سن 36 سالگی تنها پسرش عباس را که نابینا و فلج بود، به همراه دخترش در نزد ما به یادگار گذاشت، پیکر پاکش را در قطعه 27 بهشت‌ زهرا طبق وصیت او به خاک سپردند.

ggg

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: