یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۴ مرداد ۱۳۹۳
233

بربال شکسته تا بهشت…

به گزارش یاشهید؛به مناسبت فرارسیدن سی و یکمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج علیرضا موحد دانش و شهدای عملیات والفجر۲ مراسم بزرگداشتی با حضور خانواده معظم و هم رزمان آن شهید بزرگوار روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه ساعت ۱۰ صبح در سالن همایش های گلزار شهدای بهشت زهرا جنب مهدیه شهدا برگزار می گردد. همچنین […]

به گزارش یاشهید؛به مناسبت فرارسیدن سی و یکمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج علیرضا موحد دانش و شهدای عملیات والفجر۲ مراسم بزرگداشتی با حضور خانواده معظم و هم رزمان آن شهید بزرگوار روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه ساعت ۱۰ صبح در سالن همایش های گلزار شهدای بهشت زهرا جنب مهدیه شهدا برگزار می گردد.

همچنین این گزارش حاکیست: مراسم دیگری به یاد این شهید بزرگوار و شهدای عملیات والفجر ۲ روز جمعه ۱۷ مرداد ماه ساعت ۷:۱۵ صبح با قرائت دعای پرفیض ندبه توسط حاج سید محمد محمودی و با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا برگزار می گردد.

 

زندگی نامه شهید بزرگوار :

علیرضا اولین فرزند خانواده «موحد» در سال ۱۳۳۷ در تهران به دنیا آمد. در سال ۱۳۵۵ بعد از اخذ دیپلم به سربازی اعزام شد و پس از فرمان امام خمینی مبنی بر فرار سربازان از پادگان‌ها، وی نیز از پادگان گریخت و به جمع انقلابیون پیوست. [روایتی دیگر: در سال ۱۳۵۵ بعد از اخذ دیپلم وارد دانشگاه تبریز شد و در رشته مهندسی برق به کسب علم مشغول گشت.]

پس از پیروزی انقلاب، در کمیته انقلاب اسلامی شمیران به فعالیت مشغول شد. علیرضا در فروردین ماه ۱۳۵۸ به عضویت سپاه پاسداران در آمد و ابتدا مأموریت حراست از بیت امام خمینی را بر عهده گرفت. با آغاز غائله کردستان، به کردستان رفت و در چند عملیات پاکسازی علیه ضد انقلابیون شرکت کرد. پس از آن به جبهه اعزام شد و به عنوان جانشین “محسن وزوایی در عملیات بازی دراز حضور یافت و در همین عملیات، یک دستش قطع شد. پس از عملیات “مطلع الفجر” به مکه معظمه مشرف شد. قبل از عملیات فتح المبین، به تیپ ۲۷ محمد رسول الله (ص) اعزام شد تا به عنوان معاون گردان حبیب بن مظاهر مأموریتش را انجام دهد.

وی پس از خاتمه عملیات فتح المبین، فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را بر عهده گرفت و نقش فعالی در مراحل سه گانه “الی بیت المقدس” و آزادی خرمشهر ایفا کرد.

در خرداد سال ۱۳۶۱ با دختری مؤمنه عقد ازدواج بست. پس از پایان عملیات بیت المقدس، به همراه قوای محمد رسول الله (ص) به لبنان اعزام شد. بعد از بازگشت از لبنان، فرماندهی تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) را بر عهده گرفته، در عملیات “والفجر ۱” با این تیپ وارد عملیات شد و در همان عملیات نیز مجدداً مجروح شد.

علیرضا موحد، عاقبت در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۲ در منطقه حاج عمران، در حالی که فرماندهی تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) را بر عهده داشت به شهادت رسید.

 

 

 

 

موحدkkkkkk

mmmmmmmmmmm

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: