یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۴ مرداد ۱۳۹۳
762

بربال شکسته تا بهشت…

به گزارش یاشهید؛به مناسبت فرارسیدن سی و یکمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج علیرضا موحد دانش و شهدای عملیات والفجر2 مراسم بزرگداشتی با حضور خانواده معظم و هم رزمان آن شهید بزرگوار روز پنجشنبه 16 مرداد ماه ساعت 10 صبح در سالن همایش های گلزار شهدای بهشت زهرا جنب مهدیه شهدا برگزار می گردد. همچنین […]

به گزارش یاشهید؛به مناسبت فرارسیدن سی و یکمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج علیرضا موحد دانش و شهدای عملیات والفجر2 مراسم بزرگداشتی با حضور خانواده معظم و هم رزمان آن شهید بزرگوار روز پنجشنبه 16 مرداد ماه ساعت 10 صبح در سالن همایش های گلزار شهدای بهشت زهرا جنب مهدیه شهدا برگزار می گردد.

همچنین این گزارش حاکیست: مراسم دیگری به یاد این شهید بزرگوار و شهدای عملیات والفجر 2 روز جمعه 17 مرداد ماه ساعت 7:15 صبح با قرائت دعای پرفیض ندبه توسط حاج سید محمد محمودی و با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا برگزار می گردد.

 

زندگی نامه شهید بزرگوار :

علیرضا اولین فرزند خانواده «موحد» در سال 1337 در تهران به دنیا آمد. در سال 1355 بعد از اخذ دیپلم به سربازی اعزام شد و پس از فرمان امام خمینی مبنی بر فرار سربازان از پادگان‌ها، وی نیز از پادگان گریخت و به جمع انقلابیون پیوست. [روایتی دیگر: در سال 1355 بعد از اخذ دیپلم وارد دانشگاه تبریز شد و در رشته مهندسی برق به كسب علم مشغول گشت.]

پس از پیروزی انقلاب، در كمیته انقلاب اسلامی شمیران به فعالیت مشغول شد. علیرضا در فروردین ماه 1358 به عضویت سپاه پاسداران در آمد و ابتدا مأموریت حراست از بیت امام خمینی را بر عهده گرفت. با آغاز غائله كردستان، به كردستان رفت و در چند عملیات پاكسازی علیه ضد انقلابیون شركت كرد. پس از آن به جبهه اعزام شد و به عنوان جانشین “محسن وزوایی در عملیات بازی دراز حضور یافت و در همین عملیات، یك دستش قطع شد. پس از عملیات “مطلع الفجر” به مكه معظمه مشرف شد. قبل از عملیات فتح المبین، به تیپ 27 محمد رسول الله (ص) اعزام شد تا به عنوان معاون گردان حبیب بن مظاهر مأموریتش را انجام دهد.

وی پس از خاتمه عملیات فتح المبین، فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را بر عهده گرفت و نقش فعالی در مراحل سه گانه “الی بیت المقدس” و آزادی خرمشهر ایفا كرد.

در خرداد سال 1361 با دختری مؤمنه عقد ازدواج بست. پس از پایان عملیات بیت المقدس، به همراه قوای محمد رسول الله (ص) به لبنان اعزام شد. بعد از بازگشت از لبنان، فرماندهی تیپ 10 سید الشهدا (ع) را بر عهده گرفته، در عملیات “والفجر 1” با این تیپ وارد عملیات شد و در همان عملیات نیز مجدداً مجروح شد.

علیرضا موحد، عاقبت در تاریخ 13 مرداد 1362 در عملیات والفجر 2 در منطقه حاج عمران، در حالی كه فرماندهی تیپ 10 سید الشهدا (ع) را بر عهده داشت به شهادت رسید.

 

 

 

 

موحدkkkkkk

mmmmmmmmmmm

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: