یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
274

تجدید میثاق شورای فرهنگ عمومی استان تهران با شهدا

هفتاد و دومین جلسه شورای فرهنگی عمومی استان تهران در سالن همایش گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید. به گزارش یاشهید ، جلسه شورای فرهنگی عمومی استان تهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقوی رییس شورای فرهنگ عمومی استان تهران ، مهندس سیدحسین هاشمی استاندار تهران و دکتر صمیمی  مدیر کل بنیاد شهید و […]

هفتاد و دومین جلسه شورای فرهنگی عمومی استان تهران در سالن همایش گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، جلسه شورای فرهنگی عمومی استان تهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقوی رییس شورای فرهنگ عمومی استان تهران ، مهندس سیدحسین هاشمی استاندار تهران و دکتر صمیمی  مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در سالن همایش گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : حجت‌الاسلام سید رضا تقوی روز دوشنبه درجلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران که در محل سالن جلسات گلزارشهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد افزود: برای نهادینه کردن فرهنگاقتصاد مقاومتی در جامعه باید از تمامی امکانات از جمله نظام تبلیغاتی، رسانه ملی، آموزش و پرورش، حوزه و دانشگاه، شبکه های اجتماعی، مساجد، منبرها و تبلیغات محیطی به شیوه ای درست و موثر استفاده کرد.

وی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی برای عملیاتی شدن باید به فرهنگهمگانی و عمومی تبدیل شود زیرا در غیر اینصورت دولت به تنهایی قادر به تحقق این اصل مهم اقتصادی نیست.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» افزود: نباید به کمک کشورهای بیگانه دل ببندیم، بلکه با نهادینه کردن شعار ما می توانیم و تزریق امید در سطح جامعه راه حل مشکلات اقتصادی کشور را با تکیه بر استعداد ها و امکانات داخلی پیدا کنیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان تهران با بیان اینکه اصل ۴۴ را باید در راستای اقتصاد مقاومتی دنبال کنیم گفت: در این مسیر نباید ظاهر سازی نکنیم بلکه اقتصاد را مردمی و دولت را کوچک کنیم.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم افزود: بزرگترین معلمان ما شهدا هستند، ما باید از این اسوه های مقاومت و ایثار درس گذشت، ایثار و فداکاری بگیریم.

هفتاد و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران با حضور سیدحسین هاشمی استاندار تهران، برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دکتر حمیدعلی صمیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و فرهنگی استان تهران در سالن جلسات بنیاد شهید و امور ایثارگران واقع در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

در پایان این مراسم مدیران دستگاههای اجرایی و فرهنگی استان تهران با حضور بر سر مزار شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با نثار گل و قرائت فاتحه ادای احترام کردند.

31 2 4 5 6 7 8 9

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: