یـا شـهـیـد
گروه اخبار
30 ژوئن 2016
596

بزرگداشت شهید بهشتی و یارانش در گلزار شهدای تهران برگزار گردید

عصر امروز پنج شنبه مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید دکتر بهشتی و یاران باوفایش در گلزار شهدای تهران برگزار گردید. به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید بهشتی و یارانش با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باقرائت زیارت عاشورا توسط حاج سیدرضا محمودی بر سر مزارشان در بنای یادبود شهدای هفتم […]

عصر امروز پنج شنبه مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید دکتر بهشتی و یاران باوفایش در گلزار شهدای تهران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید بهشتی و یارانش با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باقرائت زیارت عاشورا توسط حاج سیدرضا محمودی بر سر مزارشان در بنای یادبود شهدای هفتم تیر در قطعه ۲۴ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : در پایان این مراسم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با نثارگل و قرائت فاتحه بر سرمزار این شهدای والامقام به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

سید”محمدحسین بهشتی” در دوم آبان ماه سال ‪ ۱۳۰۷‬در محله لومبان اصفهان در یک خانواده روحانی و در خانه‌ی ساده‌ای که به نور آیات منور و با عطر احادیث معطر بود، چشم به جهان گشود.
پدرش از روحانیون اصفهان و امام جماعت مسجد لومبان بود و به کارهای مذهبی مردم، می‌پرداخت.
ایشان تحصیلات خود را در مکتب خانه‌ای آغاز کرد و به سرعت خواندن و نوشتن و روخوانی قرآن را فرا گرفت تا اینکه بعدها به دبستان دولتی رفت.

در ساعت ۷ و ۲۱ دقیقه هفت تیر سال ۱۳۶۰، بیش از ۷۲ تن از شخصیت های برجسته کشور، از جمله نمایندگان مجلس و اعضای هیئت دولت در انفجاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.

1 2 3 4 5 6

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: