یـا شـهـیـد
گروه اخبار
01 آگوست 2016
667

طنین دعای ندبه در گلزار شهدا همزمان با سالگرد شهادت علیرضا موحد دانش

مراسم دعای ندبه به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید علیرضا موحددانش صبح روز جمعه ۱۵ مردادماه ساعت ۷:۱۵ در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار می‌شود. به گزارش یاشهید ،به مناسبت سالروز شهادت شهید علیرضا موحد دانش دعای ندبه این هفته جمعه ۱۵ مردادماه در گلزار شهدای تهران طنین‌انداز می‌شود. مراسم دعای ندبه ساعت ۷:۱۵ […]

مراسم دعای ندبه به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید علیرضا موحددانش صبح روز جمعه ۱۵ مردادماه ساعت ۷:۱۵ در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار می‌شود.

به گزارش یاشهید ،به مناسبت سالروز شهادت شهید علیرضا موحد دانش دعای ندبه این هفته جمعه ۱۵ مردادماه در گلزار شهدای تهران طنین‌انداز می‌شود.

مراسم دعای ندبه ساعت ۷:۱۵ صبح روز جمعه؛ با زمزمه حاج سیداصغر افشاری ، با حضور خانواده این شهید و دیگر خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار می‌شود.

علیرضا اولین فرزند خانواده «موحد» در سال ۱۳۳۷ در تهران به دنیا آمد. در سال ۱۳۵۵ بعد از اخذ دیپلم به سربازی اعزام شد و پس از فرمان امام خمینی مبنی بر فرار سربازان از پادگان‌ها، وی نیز از پادگان گریخت و به جمع انقلابیون پیوست. [روایتی دیگر: در سال ۱۳۵۵ بعد از اخذ دیپلم وارد دانشگاه تبریز شد و در رشته مهندسی برق به کسب علم مشغول گشت.]پس از پیروزی انقلاب، در کمیته انقلاب اسلامی شمیران به فعالیت مشغول شد. علیرضا در فروردین ماه ۱۳۵۸ به عضویت سپاه پاسداران در آمد و ابتدا مأموریت حراست از بیت امام خمینی را بر عهده گرفت.

با آغاز غائله کردستان، به کردستان رفت و در چند عملیات پاکسازی علیه ضد انقلابیون شرکت کرد. پس از آن به جبهه اعزام شد و به عنوان جانشین “محسن وزوایی در عملیات بازی دراز حضور یافت و در همین عملیات، یک دستش قطع شد. پس از عملیات “مطلع الفجر” به مکه معظمه مشرف شد. قبل از عملیات فتح المبین، به تیپ ۲۷ محمد رسول الله (ص) اعزام شد تا به عنوان معاون گردان حبیب بن مظاهر مأموریتش را انجام دهد. وی پس از خاتمه عملیات فتح المبین، فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را بر عهده گرفت و نقش فعالی در مراحل سه گانه “الی بیت المقدس” و آزادی خرمشهر ایفا کرد.

در خرداد سال ۱۳۶۱ با دختری مؤمنه عقد ازدواج بست. پس از پایان عملیات بیت المقدس، به همراه قوای محمد رسول الله (ص) به لبنان اعزام شد. بعد از بازگشت از لبنان، فرماندهی تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) را بر عهده گرفته، در عملیات “والفجر ۱” با این تیپ وارد عملیات شد و در همان عملیات نیز مجدداً مجروح شد. علیرضا موحد، عاقبت در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۲ در منطقه حاج عمران، در حالی که فرماندهی تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) را بر عهده داشت به شهادت رسید.

22

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: