یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۴ مرداد ۱۳۹۵
1682

گلباران مزار شهید علیرضا موحددانش با حضورهمرزمانش در گلزار شهدای تهران

صبح امروز و در سالروز شهادت سردار شهید علیرضا موحددانش فرمانده لشکر ده سیدالشهدا(س) مزارش توسط همرزمانش گلباران شد. به گزارش یاشهید ، صبح امروز و در هفته کرامت و سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و نیز به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت سردار شهید علیرضا موحددانش فرمانده لشکر ده سیدالشهدا(س) مراسم زیارت عاشورا با […]

صبح امروز و در سالروز شهادت سردار شهید علیرضا موحددانش فرمانده لشکر ده سیدالشهدا(س) مزارش توسط همرزمانش گلباران شد.

به گزارش یاشهید ، صبح امروز و در هفته کرامت و سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و نیز به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت سردار شهید علیرضا موحددانش فرمانده لشکر ده سیدالشهدا(س) مراسم زیارت عاشورا با مداحی حاج جعفر طهماسبی و با حضور پدر شهید موحددانش و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و جمعی از همرزمان شهید در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : در پایان این مراسم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و نیز همرزمان این شهید گرانقدر با حضور بر سر مزارش در قطعه 24 گلزار شهدای تهران با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

علیرضا اولین فرزند خانواده «موحد» در سال ۱۳۳۷ در تهران به دنیا آمد. در سال ۱۳۵۵ بعد از اخذ دیپلم به سربازی اعزام شد و پس از فرمان امام خمینی مبنی بر فرار سربازان از پادگان‌ها، وی نیز از پادگان گریخت و به جمع انقلابیون پیوست. [روایتی دیگر: در سال ۱۳۵۵ بعد از اخذ دیپلم وارد دانشگاه تبریز شد و در رشته مهندسی برق به کسب علم مشغول گشت.]پس از پیروزی انقلاب، در کمیته انقلاب اسلامی شمیران به فعالیت مشغول شد. علیرضا در فروردین ماه ۱۳۵۸ به عضویت سپاه پاسداران در آمد و ابتدا مأموریت حراست از بیت امام خمینی را بر عهده گرفت.

با آغاز غائله کردستان، به کردستان رفت و در چند عملیات پاکسازی علیه ضد انقلابیون شرکت کرد. پس از آن به جبهه اعزام شد و به عنوان جانشین “محسن وزوایی در عملیات بازی دراز حضور یافت و در همین عملیات، یک دستش قطع شد. پس از عملیات “مطلع الفجر” به مکه معظمه مشرف شد. قبل از عملیات فتح المبین، به تیپ ۲۷ محمد رسول الله (ص) اعزام شد تا به عنوان معاون گردان حبیب بن مظاهر مأموریتش را انجام دهد. وی پس از خاتمه عملیات فتح المبین، فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را بر عهده گرفت و نقش فعالی در مراحل سه گانه “الی بیت المقدس” و آزادی خرمشهر ایفا کرد.

در خرداد سال ۱۳۶۱ با دختری مؤمنه عقد ازدواج بست. پس از پایان عملیات بیت المقدس، به همراه قوای محمد رسول الله (ص) به لبنان اعزام شد. بعد از بازگشت از لبنان، فرماندهی تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) را بر عهده گرفته، در عملیات “والفجر ۱” با این تیپ وارد عملیات شد و در همان عملیات نیز مجدداً مجروح شد. علیرضا موحد، عاقبت در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۲ در منطقه حاج عمران، در حالی که فرماندهی تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) را بر عهده داشت به شهادت رسید.

10 20 30 40 50 60 70

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: