یـا شـهـیـد
19 مرداد 1393
455

اولین خبرنگار شهید جنگ کیست؟

رسول درسال1337در شهر آبادان دیده به جهان گشود. از همان اوان کودکی عشق به اسلام و نفرت عمیق خود را به طاغوتیان نشان می داد. در اوج اختناق و فشار ساواک بر ایران به خواندن کتاب های ممنوعه می پرداخت و آن کتاب ها را به سایر دوستان نیز می داد و بدین طریق به […]

رسول درسال1337در شهر آبادان دیده به جهان گشود. از همان اوان کودکی عشق به اسلام و نفرت عمیق خود را به طاغوتیان نشان می داد. در اوج اختناق و فشار ساواک بر ایران به خواندن کتاب های ممنوعه می پرداخت و آن کتاب ها را به سایر دوستان نیز می داد و بدین طریق به خودسازی و دگر سازی می پرداخت.

رسول برای اینکه بیشتر به جنایات رژیم پهلوی پی ببرد و با درد و رنج مردم مستضعف بیشتر آشنا شود به حلبی آباد های تهران، شیراز، آبادان و سایر نقاط کشور سر می زد. گاه شعر و داستان می گفت و محتوای داستان و شعرش بیشتر فریاد امت مستضعف ایران بود. در جریان شکل گیری انقلاب، رسول که از قبل خود را آماده چنین روزهایی کرده بود و تا حدودی با جنایت خاندان پهلوی آشنا بود، فعالیت های گسترده ای را جهت پیشبرد انقلاب آغاز کرده به قم می رفت و اعلامیه های امام خمینی را که خطاب به امت مسلمان صادر می شد به آبادان می آورد و در سطح شهر پخش می کرد.

درسال1359 به عنوان خبرنگار صدا وسیمای مرکز آبادان مشغول به کار شد و به عنوان خبرنگار جنگی به جبهه جنگ رفت و در جبهه بعد از اتمام کارهای خبریش در تاریخ هفدهم آذر1359 در جبهه آبادان به فیص شهادت نایل آمد.
انتهای پیام / منبع: کتاب اولین های دفاع مقدس صفحه: 185

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: