یـا شـهـیـد
گروه اخبار
09 دسامبر 2016
652

بیست و نهمین یادواره شهدای سنگرساز بی سنگر برگزار گردید

بیست و نهمین یادواره شهدای سنگرسازان بی سنگر در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید. به گزارش یاشهید ، بیست و نهمین یادواره شهدای سنگرسازان بی سنگر با حضور مسئولین لشکری و کشوری و جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران […]

بیست و نهمین یادواره شهدای سنگرسازان بی سنگر در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، بیست و نهمین یادواره شهدای سنگرسازان بی سنگر با حضور مسئولین لشکری و کشوری و جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : در این مراسم سردار اسماعیل کوثری فرمانده اسبق لشگر ۲۷ محمدرسول الله(ص) بیان نمود: شهدای جهادگر نقش به سزایی در اکثر عملیات های دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند. ایشان در ادامه افزود : شب ۱۸ بهمن ۶۴ بود، همه فرماندهان و مهندسین جهاد و سپاه و فرمانده یگان ها جمع شدند و محسن رضایی فرمانده وقت سپاه در این جمع گفت: فرض را بر این بگیریم که یگان ها به ساحل دشمن رفته و فاو را هم گرفتند، حالا نیاز به پشتیبانی دارند، چگونه باید از آنها پشتیبانی کنیم؟ در اینجا بعد از صحبت های فراوان و نظرات مختلف ارائه شده، شهید مهندس پورشریف از جهاد سازندگی آذربایجان نظرات خوبی داد و دیگران هم نظر دادند.دو شب بعد از این جلسه، عملیات والفجر ۸ ، ۲۰ بهمن ماه ۱۳۶۴ با رمز مبارک “یا فاطمه الزهرا (س)” آغاز شد. غواص ها به آب زدند، با وجود کمبود قایق، همه با هم همکاری می کردند، دقیقاً شب عملیات و بعد از ورود نیروها به آب اروند، باران گرفت، باران مثل شلاق بر روی آب اروند و روی درختان اصابت می کرد و همین امر باعث می شد حدود دو هزار و ۵۰۰ غواص داخل آب اگر خطایی هم داشتند، نگهبانان عراقی به دلیل محدودیت دید متوجه آنها نشوند، چون به هر حال باید جایی قرار می گرفتند که حداقل خیس نشوند و بارش باران در این موقعیت امداد غیبی محسوب می شد.
بدین ترتیب با عبور غواصان و نیروها بدون درگیری، ساعت ۱۰ شب که برای آغاز درگیری پیش بینی شده بود، محقق شد. صبح همان شب، لشگر ۲۵ کربلا و ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) درخواست کمک قایقی کردند و با وجود همه کمبودها، قایق ها آماده و ارسال شدند و لشگرهای ۲۷ محمد رسول ا…(ص)،” ۸ نجف”، “۱۴ امام حسین (ع)” و “تیپ ۴۴ قمربنی هاشم(ع)” هم در نوک پیکان درگیری قرار گرفتند تا پاتک های عراق را خنثی کنند.

در ادامه سردار کوثری با بیان خاطراتی از شهید جهادگر حجت اله ملاآقایی همواره یادوخاطره این شهید والامقام را گرامی داشتند.

در پایان این برنامه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باحضور بر سر مزار شهدای سنگرساز بی سنگر با نثارگل و قرائت فاتحه همواره یادوخاطره شان را گرامی داشتند.

1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 99

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: