یـا شـهـیـد
گروه اخبار
14 دی 1395
1142

مراسم بزرگداشت شهید ستاری و 11 همرزم شهیدش برگزار شد

مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش و 11 همرزم شهیدش، صبح امروز در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید. به گزارش یاشهید ، صبح امروز 14 دی ماه و به مناسبت فرا رسیدن بیست و دومین سالروز شهادت سردار سرتیپ شهید منصور ستاری فرمانده اسبق […]

مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش و 11 همرزم شهیدش، صبح امروز در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، صبح امروز 14 دی ماه و به مناسبت فرا رسیدن بیست و دومین سالروز شهادت سردار سرتیپ شهید منصور ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی به همراه 11 تن از یارانش مراسم بزرگداشتی با قرائت زیارت عاشورا توسط مداحان اهل بیت و با حضور مسئولین لشگری و کشوری و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بر سر مزارشان در قطعه 29 گلزار شهدای تهران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : در ادامه مزار شهدای نیروی هوایی توسط خانواده های معظم شهدا و ایثارگران عطرافشانی و گلباران شد.

سرلشکر شهید ، منصور ستاری در سال 1327 در روستای ولی آباد ورامین دیده به جهان گشود . پدرش ، مرحوم « حاج حسن » شاعری فاضل بود که دیوانی از او به نام «ماتمکده عشاق » به یادگار مانده است .

منصور ستاری دوران ابتدایی را در مدرسه ولی آباد ورامین و دوران متوسطه را در قریه « پوینک » باقر آباد به پایان رسانید . وی در طول دوران تحصیل همواره یکی از شاگردان ممتاز کلاس به شمار می‌رفت .

ستاری، این چهره پر از امید که با نگاه به رخسارش، خستگی از تن آدمی در می‌آمد و او که آسمان را به رنگ دیگری می‌دید، در پانزدهم دی ۱۳۷۳ به همراه چند تن از مسئولان نیروی هوایی ارتش در راه برگشت از جزیره کیش بندرعباس به تهران، بر آن شدند در جشن دانش‌آموختگی گروهی از دانشجویان دوره خلبانی پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان شرکت کنند. به‌دنبال آن جشن و در راه بازگشت به تهران در جاده نایین-یزد، هواپیمای آن‌ها دچار نارسایی فنی شد و متلاشی گردید. در این پیشامد ناگوار، شش تن از امیران نیروی هوایی ارتش به همراه شهید ستاری و شش تن از خدمه پروازی به درجه بلند شهادت رسیدند.پیکر پاک شهید ستاری در آرامستان بهشت زهرا تهران رخ در نقاب خاک کشید.

1 2 3 4 5 6 7 8

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: