یـا شـهـیـد
گروه اخبار
22 مرداد 1393
323

اولین کنگره ملی تجلیل از شهدای غریب آزاده برگزار می شود

حجت الاسلام مازنی گفت: نخستین کنگره ملی شهدای غریب آزاده با حضور دکتر جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور و حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران برگزار می شود. به گزارش یاشهید ، معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران با اعلام برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن […]

حجت الاسلام مازنی گفت: نخستین کنگره ملی شهدای غریب آزاده با حضور دکتر جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور و حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران برگزار می شود.

به گزارش یاشهید ، معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران با اعلام برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف ترویج فرهنگ ایثار و آزادگی دو برنامه مهم را در سطح کشور برنامه ریزی نموده است.
رئیس ستاد بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی افزود: اولین کنگره ملی تجلیل از شهدای غریب آزاده با حضور نماینده محترم ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ حجت الاسلام , والمسلمین شهیدی محلاتی، دکتر اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد؛نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، سعید اوحدی؛ رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از خانواده معظم شهدای غریب آزاده در تهران برگزار می شود.
حجت الاسلام مازنی ادامه داد: با رویکرد و تدبیر سال جاری این معاونت و با همکاری موسسه پیام آزادگان در تهران آئین ملی تجلیل از مقام والای شهدای غریب آزاده برگزار می شود پاسداشت بیش از 400 شهید آزاده غریب که در اردوگاه ها و زندان های رژیم بعثی بر اثر شکنجه های فراوان و همراه با مظلومیت مضاعفی در غربت به شهادت رسیدند و بازگشت دیر هنگام پیکرهای مطهرشان نیز در سال 1382 یعنی 12 سال پس از بازگشت آزادگان به آغوش میهن اسلامی وارد شده است.
وی خاطر نشان کرد: اجرای قطعات هنری، روایتگری و خاطره گویی آزادگان و همرزمان شهدای آزاده و تجلیل از خانواده شهدای آزاده غریب بخش دیگری از این همایش ملی است.
حجت الاسلام مازنی در ادامه گفت: به مناسبت 26 مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی برنامه های مختلف و سراسری نیز در سطح کشور و استانها برگزار می شود که حضور آزادگان در برنامه های مختلف صدا و سیما، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه سراسر کشور، انتشار ویژه نامه شهدای غریب و آزاده، پخش 12 مستند تلویزونی از شهدای آزاده از صدا و سیما و پوشش تبلیغات محیطی از دیگر برنامه های این معاونت در آستانه بیست و چهارمین سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: