یـا شـهـیـد
گروه اخبار
29 مرداد 1393
323

احراز هویت ۱۰ شهید تازه تفحص شده از ۶ استان کشور+ مشخصات

سرهنگ ابراهیم رنگین گفت: مشخصات ۱۰ تن از شهدای تازه تفحص شده که هویتشان احراز شده است اعلام می شود. این ۱۰ شهید والامقام از ۶ استان کشور می باشند. به گزارش یاشهید ،رئیس ستاد معراج شهدای مرکز در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی از احراز هویت 12 تن از شهدای تازه تفحص شده که […]

سرهنگ ابراهیم رنگین گفت: مشخصات ۱۰ تن از شهدای تازه تفحص شده که هویتشان احراز شده است اعلام می شود. این ۱۰ شهید والامقام از ۶ استان کشور می باشند.

به گزارش یاشهید ،رئیس ستاد معراج شهدای مرکز در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی از احراز هویت 12 تن از شهدای تازه تفحص شده که طی عملیات تفحص اخیر پیکر مطهرشان توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شده است خبر داد و گفت: مشخصات 10 تن از این شهدا اعلام می شود. این 10 شهید والامقام از 6 استان کشور می باشند که هویت اکثر آن ها از طریق مدارک شناسایی و هویت دو تن از آنان از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است. شهدا از استان های کرمان، اصفهان، تهران ، خوزستان، قزوین و البرز می باشند.

وی افزود: مشخصات این شهدا به قرار زیر می باشد:

1- شهید “حامد هلالی” فرزند قاسمعلی از استان خوزستان شهر اهواز متولد 12 اردیبهشت سال 1340 ، اعزامی از لشگر 7 ولی عصر(عج) که در منطقه مجنون و در تاریخ 4 تیرماه 1367 به شهادت رسیده است.

2- شهید “اکبر حسینی” فرزند اسد الله از استان البرز شهرستان ساوجبلاغ که متولد 1344 بوده است و در سال 62 عملیات خیبر و در منطقه جزیره مجنون به شهادت رسیده است.

3- شهید “همایون علی عباسی” فرزند بیرام علی از استان قزوین شهرستان تاکستان متولد 1348 بوده که با اعزام بسیج در تاریخ 4 اسفندماه سال64 درعملیات والفجر8 و در منطقه فاو به شهادت رسیده است.

4- شهید “علی مسلمی” فرزند حسین از استان کرمان شهرستان کهنوج کتولد 1342 بوده است که با اعزام لشگر 41 ثارالله در تاریخ 29 فروردین ماه سال 67 در منطقه فاو به شهادت رسیده است.

5- شهید “عبد الله جعفری هرستانی” فرزند غلامحسین از استان اصفهان شهرستان خمینی شهر متولد 13336 بوده است که با اعزام لشگر 8 نجف اشرف در تاریخ 8 اسفندماه 62 در عملیات خیبر و در جزیره مجنون به شهادت رسیده است.

6- شهید “عباس بابا بیدآبادی” فرزند حسین از استان اصفهان متولد 1345 بوده است که با اعزام لشگر 8 نجف در مناطق حضور پیدا کرده و در تاریخ 28 فروردین ماه سال 67 در تک دشمن و در منطقه فاو به شهادت رسیده است.

7- شهید “ذبیح الله خالصی” فرزند یاور از استان کرمان شهرستان جیرفت متولد 1347 بوده است که با اعزام لشگر 41 ثار الله در تاریخ 28 فروردین ماه سال 67 در منطقه فاو به شهادت رسیده است.

8- شهید “آیت الله قره داغی” فرزند احمد از استان اصفهان شهرستان فریدن متولد 1345 بوده است که سرباز اعزامی از لشگر 21 حمزه(نزاجا) بوده که در تاریخ 22 دی ماه سال 65 و در عملیات کربلای 6 و در منطقه سومار به شهادت رسیده است. هویت پیکر او از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

9- شهید “سید محمود مصطفوی” فرزند سید محمد حسین از استان خوزستان شهرستان آغاجاری متولد 1335 بوده است که با اعزام لشگر 7 ولی عصر(عج) در مناطق عملیاتی حضور پیدا کرده و در تاریخ 29 فروردین ماه سال 67 در تک دشمن و در منطقه فاو به شهادت رسیده است. هویت پیکر او از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

10- شهید “علی اصغر اصغری ترکانی” از استان تهران متولد 1342 در عملیات که اعزامی از لشگر 17 علی ابن ابی طالب(ع) از قم، سال 62 در عملیات خیبر و در منطقه مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: