یـا شـهـیـد
گروه اخبار
04 سپتامبر 2014
1024

جانباز فردیسی به یاران شهیدش پیوست

بسیجی عاشق جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی زهیر بان پرور ، آموزگار و حامی و پشتیبان کودکان یتیم و بدسرپرست به آسمان ها پیوست.   به گزارش یاشهید:  زهیر بان پرور  جانباز شیمیایی ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس صبح امروز پنج شنبه پس از تحمل چندین سال درد و رنج ناشی از مصدومیت شیمیایی در منزلش در شهرستان فردیس به شهادت […]

بسیجی عاشق جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی زهیر بان پرور ، آموزگار و حامی و پشتیبان کودکان یتیم و بدسرپرست به آسمان ها پیوست.

 

به گزارش یاشهید:  زهیر بان پرور  جانباز شیمیایی ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس صبح امروز پنج شنبه پس از تحمل چندین سال درد و رنج ناشی از مصدومیت شیمیایی در منزلش در شهرستان فردیس به شهادت رسید. پیکر پاک این شهید سرافراز دفاع مقدس روز جمعه مورخ ۹۳/۶/۱۴  بعد از نماز عبادی-سیاسی جمعه شهرستان فردیس به خاک سپرده خواهد شد.

 ، زهیر بان پرور از مدرسین دبیرستان شهدای انقلاب اسلامی کرج بود که به دلیل مصدومیت با گاز شیمیایی وابسته به کپسول اکسیژن بود ولی با اینحال روح لطیف او برای کمک به کودکان بدسرپرست که به خاطر فقر و تنگدستی قادر به تحصیل نبودند پر می کشید.

وی در مصاحبه ای گفته بود که می خواهد موسسه ای خیریه برای کودکان بی سرپرست و بدسرپرست به راه بیندازد.وی همچنین سرپرستی چند کودک بدسرپرست را عهده دار بود.

به گفته خودش، زمان جنگ وقتی تدریس ادبیات را در مدرسه آغاز کرد جمله امام(ره) را روی تخته سیاه نوشت: جبهه ها را خالی نگذارید.

وی می گفت :وقتی جنگ تمام شد سلاح را زمین گذاشتیم و قلم را در دست گرفتیم.

زهیر

ایشان متولد اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۵ در شهر کاظمین بود و در خرمشهر دوران کودکی را سپری کرد و بیش از ۳۰ سال در فردیس کرج زندگی کرد. از همان سال چهارم دبیرستان عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد، با وجود آن که چند سال بعد به عنوان دبیر ادبیات در دبیرستان شهدای انقلاب تدریس می کرد اما بازهم به جبهه می رفت۷۵ ماه در جبهه های جنوب و غرب بود و در چند عملیات شرکت داشت.

می گفت: شجاعت رزمندگان را از نزدیک دیده ام و دوستان زیادی نیز مقابل دیدگانم به شهادت رسیده اند. همیشه به حال آنها غبطه و از این که از غافله شهدا عقب مانده ام تاسف می خورم.

یادش باقی و گرامی باد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: