یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۶ شهریور ۱۳۹۳
1561

رییس جمهوری در دیدار ایثارگران استان خراسان رضوی

فرهنگ ایثارگری باید جاودانه بماند/ ایثارگران فخر و افتخار همه ایرانیان هستند/هیچ ایثارگری، ایثارگری خود را فدای جناح ها نخواهد کرد/ راه ما درتمام صحنه ها، مقاومت و ایستادگی است. به گزارش یاشهید: رییس جمهوری روز یکشنبه در دیدار ایثارگران استان خراسان رضوی،خدمت به ایثارگران و خانواده های آنان را وظیفه مهم دولت یازدهم دانست […]

فرهنگ ایثارگری باید جاودانه بماند/ ایثارگران فخر و افتخار همه ایرانیان هستند/هیچ ایثارگری، ایثارگری خود را فدای جناح ها نخواهد کرد/ راه ما درتمام صحنه ها، مقاومت و ایستادگی است.

به گزارش یاشهید: رییس جمهوری روز یکشنبه در دیدار ایثارگران استان خراسان رضوی،خدمت به ایثارگران و خانواده های آنان را وظیفه مهم دولت یازدهم دانست و تصریح کرد:ایثارگری یک فرهنگ است؛ فرهنگی که صرفا مخصوص دوران جنگ و جهاد نیست و باید جاودانه بماند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی گفت: ایثارگران فخر ایران و افتخار همه ایرانیان هستند و همه افتخار ملت و دولت، خدمت اندک ما به شما است هر چند که شما با خدایتان معامله کردید و مگر غیر خدا قادر است پاسخ ایثار شما را بدهد.
رییس جمهوری از ایثارگران کشور به عنوان پاسداران اخلاق، انسانیت و فضایل انسانی نام برد و اظهارداشت: 
ایثارگر نه برای جناح و حزب که برای آرمان و اهداف بلندش و برای اسلام ، عزت و شرف مردم ، ایستادگی و مقاومت کرد و هیچ ایثارگری، ایثارگری خود را فدای هیچ جناحی نخواهد کرد ولو اینکه علاقه به جناحی هم داشته باشد که البته اشکالی ندارد.
دکتر روحانی افزود: ایثارگر طرفش خدا و بهشت جاودان است ، خداوند نعمت بزرگی را به ایثارگران عنایت کرده است . 
رییس جمهوری با اشاره به فداکاری های رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: رزمندگان ما با فداکاری ها و تنها با پشتوانه عشق به خاندان رسالت ،در برابر تسلیحات پیشرفته دشمنان ایستادند و افتخار برای اسلام ، ایران و ایرانی آفریدند.
دکتر روحانی تصریح کرد: این ملت تا روزی که این مسیر را انتخاب کرده شکست نمی خورد . دشمنان ممکن است فناوری و سلاح های مدرنتری داشته باشند که البته دانشمندان ما در این زمینه ها نیز قدمهای بسیار خوبی برداشته اند ، اما آنان نمی توانند در مقابل قدرت ایمان این ملت بجنگند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه منطقه در آتش ناامنی می سوزد، افزود: آنهایی که در غزه به کشتار بچه ها می پردازند و آنهایی که مردم بیگناه را با تحریک ابرقدرتها و به نام جهاد و اسلام سر می برند، امیدشان تنها به همین دنیا و پولی است که بابت جنایاتشان می گیرند.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه امروز تکلیفی که بر دوش ملت ایران است سنگین تر شده است ، گفت: آن روز ما پیام امام را شنیدیم ، اجرا و عمل کردیم و در مسیر جهاد حرکت کردیم و خداوند در دنیا عزت و پیروزی را به ما داد و رزمندگان ما با فداکاری های خود، عزت ، شرف ، شکوه و سربلندی را به دامان این ملت گذاشتند و امروز ما هم همان راه را برگزیدیم.
رییس جمهوری تاکید کرد: امروز هم راه ما درتمام صحنه ها، مقاومت و ایستادگی است. آن چیزی که در زندگی مهم است قرب است یعنی نزدیکی به خداوند و این ما هستیم که می توانیم به جایی برسیم که فرشته را برای رسیدن به آن جایگاه، توان پرزدن نباشد.
دکتر روحانی با تاکید مجدد بر ضرورت رسیدگی بیش از پیش به ایثارگران گفت: قانون جامع ایثارگری و خدمات ایثارگری را با وجود اینکه سالها مانده بود و خاک می خورد از قفسه درآوردیم، بوسیدم و خاکهایش را زدودیم و بر سینه گذاشتیم و برای اجرا به دست مجریان سپردیم.
رییس جمهوری افزود: برخی از طلب ایثارگران را که سالها مانده بود، پرداخت کردیم و بقیه را هم پرداخت خواهیم کرد و این قانون را به طور کامل اجرا خواهیم کرد.
دکتر روحانی در ابتدای این دیدار نیز مشهد الرضا و هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت علی بن موسی الرضا (ع) را فخر همه ایرانیان دانست و اظهارداشت: وجود، حضور، بیاناتش، سخنانش، مباحثاتش و مناظره هایش برای این مردم پیوسته شفا ، امید و پناهگاه بوده است.
رییس جمهوری گفت: همه ایثارگری و فداکاری ها در کشور ما ، از خاندان رسالت بیت علوی و بیت رضوی است و ما از این خاندان بهره جسته ایم و راه آموخته ایم و به این راه وفادار خواهیم ماند؛ راهی که امام به ما گفت که چگونه در برابر قدرت های بزرگ بایستیم و خم نشویم حتی اگر جان خود را از دست بدهیم.
دکتر روحانی افزود: همین راه باعث شد تا در دوران انقلاب اسلامی و بویژه دوران پرافتخار دفاع مقدس ، در برابر دشمنان بایستیم و پیروزی را برای ملت به ارمغان بیاوریم.
رییس جمهوری همچنین اشاره ای نیز به بحث حجاب داشت و گفت: این سرزمین برای حجاب و عفت جنگید و مبارزه کرد و پیکرهای بی جان روی سنگ های مسجد گوهرشاد به زمین افتاد اما از عفافش دفاع کرد و دفاع می کند و نخواهد گذاشت آن میراث شوم خاندان جنایتکار پهلوی در این سرزمین خودنمایی کند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: