یـا شـهـیـد
08 سپتامبر 2014
839

آیین رونمایی از کتاب عکس آیت اله طالقانی؛ «طلایه دار بیداری»

حجت الاسلام مازنی گفت: تازه ترین اثر نشر شاهد «طلایه دار بیداری»؛ شناخت نامه تصویری مبارز نستوه آیت الله طالقانی، سه شنبه هجدهم شهریور ماه در تهران رونمایی می شود.   به گزارش یا شهید، معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید با اعلام این خبردر آستانه سی و چهارمین سالروز رحلت مجاهد نستوه آیت الله […]

حجت الاسلام مازنی گفت: تازه ترین اثر نشر شاهد «طلایه دار بیداری»؛ شناخت نامه تصویری مبارز نستوه آیت الله طالقانی، سه شنبه هجدهم شهریور ماه در تهران رونمایی می شود.

 

به گزارش یا شهید، معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید با اعلام این خبردر آستانه سی و چهارمین سالروز رحلت مجاهد نستوه آیت الله سید محمود طالقانی به عنوان مبارز و زندانی سیاسی مسلمان قبل از انقلاب، چاپ این کتاب را با لحاظ رویکرد انتشار اسناد و تصاویر ایثارگران مورد توجه قرار داده است.

وی با اشاره به ویژگی های فاخر این اثر گفت: «طلایه دار بیداری» شامل بیش از ۵۰۰عکس ناب و متنوع از آیت الله طالقانی است که در ۵ فصل؛ یک فصل؛ «تولد، خانواده، جوانی» و چهار فصل مجزا؛ «در عرصه جامعه و سیاست» به روایت تصویری در مقاطع زمانی مختلف از مبارزات و رویدادهای دهه چهل و پنجاه تا مقطع پیروزی انقلاب اسلامی و رحلت وی می پردازد.
مازنی ادامه داد: در سالهای اخیر نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران با انتشار نرم افزار چند رسانه ای و یک شماره ماهنامه شاهد یاران با نام «ابوذر زمان» به تجلیل از این شخصیت والامقام انقلاب اسلامی پرداخته است.
معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید در پایان خاطر نشان کرد: آئین رونمایی از این اثر سه شنبه هجدهم شهریور ماه جاری در موزه مرکزی شهدا با حضور جمعی از همرزمان و همسنگران آیت اله طالقانی و خانواده ایشان، مدیران فرهنگی و هنری کشور و عکاسان انقلاب اسلامی برگزار می شود.
یادآور می شود؛ نشر شاهد تا کنون پنج کتاب عکس فاخر و نفیس به نام های؛ شاهدان زمان، خرمشهر، میرزا کوچک خان، شهید نواب صفوی و دانشنامه رضوی را منتشر نموده است. 

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: