یـا شـهـیـد
گروه اخبار
19 شهریور 1393
892

سخنرانی سردار انصاری در رونمایی از کتاب نفیس “طلایه داری بیداری”

سردار انصاری در آئین رونمایی از تازه ترین اثر نشر شاهد گفت: کمتر کسی در دهه 20 و 30 برای آزادی فلسطین مبارزه می کرد اما آیت الله طالقانی از همان زمان برای این مسئله تلاش کرد؛ ایشان سرمایه انقلاب اسلامی است و بنیاد موظف است این سرمایه ها را به نسل های امروز و […]

سردار انصاری در آئین رونمایی از تازه ترین اثر نشر شاهد گفت: کمتر کسی در دهه 20 و 30 برای آزادی فلسطین مبارزه می کرد اما آیت الله طالقانی از همان زمان برای این مسئله تلاش کرد؛ ایشان سرمایه انقلاب اسلامی است و بنیاد موظف است این سرمایه ها را به نسل های امروز و فردا معرفی کند.

به گزارش یا شهید : سردار محسن انصاری عصر دیروز سه شنبه 18 شهریور در مراسم رونمایی از کتاب “طلایه دار بیداری” با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفدهم شهریور و سی و پنجمین سال درگذشت آیت الله طالقانی گفت: ایشان همواره با القابی چون مبارز نستوه و ابوذر زمان شناخته می شوند. بنده دوبار ایشان را از نزدیک دیدم؛ یک بار در آبان 57 که ایشان تازه از زندان آزاد شده بودند و من با تعدادی دیگر به استقبالشان رفتیم. بار دیگر دیداری بود که در منزل ایشان انجام شد اما عکس هایی که با آیت الله طالقانی در آن دیدار گرفتیم هیچ وقت دیده نشدند زیرا در بیرون از منزل ایشان دوربین توسط عوامل امنیتی شاه از ما گرفته شد.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در رابطه با تبلیغاتی که زمانی درباره آیت الله طالقانی انجام می شد، گفت: علی رغم تلاش ها و تبلیغات، ایشان در خط رهبری امام و ولایت بودند. در زمانی که انقلاب شدت گرفت آیت الله طالقانی عده ای را برای راهبری انقلاب جمع کردند، اما زمانی که متوجه شدند امام خمینی (ره) شورایی را برای انقلاب تعیین کرده است، آن جمع را منحل کردند که این مسئله نشان از حرکت و اعتقاد ایشان به مسیر امام بوده است.

وی مورد دیگر نشانه اعتقاد آیت الله طالقانی به امام و رهبر را مسائل مرتبط با سوءاستفاده های منافقان از نام و اعتبار ایشان عنوان کرد و گفت: منافقان می خواستند با سوءاستفاده از ایشان در برابر امام یک رهبر دیگر ایجاد کنند، اما به تعبیر مقام معظم رهبری، مرحوم طالقانی درد دین داشت و نگذاشت از شخصیت ایشان برای تضعیف انقلاب سوءاستفاده شود. ایشان در نماز جمعه آن خطبه زیبا و معروف را خواند و امام را به عنوان محور انقلاب معرفی کرد.

سردار انصاری با بیان اینکه مرحوم طالقانی و دیگر بزرگان انقلاب سرمایه های اجتماعی ما هستند، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران وظیفه دارد که از این سرمایه ها نگهداری کند. کمتر کسی در دهه 20 و 30 برای آزادی فلسطین مبارزه می کرد اما آیت الله طالقانی از همان زمان برای این مسئله تلاش کرد؛ ایشان سرمایه انقلاب اسلامی است و بنیاد موظف است این سرمایه ها را به نسل های امروز و فردا معرفی کند.

قائم مقام بنیاد در پایان از برگزاری نمایشگاه کتاب ایثار و شهادت توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در آینده خبر داد و گفت: همان طور که اخیراً بهترین فیلم و بهترین خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت معرفی شدند، در سومین حرکت در آینده با برگزاری این نمایشگاه بهترین کتاب های حوزه ایثار و شهادت نیز معرفی خواهند شد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: