یـا شـهـیـد
گروه اخبار
27 شهریور 1393
1019

نشست مشترک معاون پژوهش و ارتباط فرهنگی بنیاد شهید با مسئولان ارشد معاونت فرهنگی ارتش ج ا ا

نشست مشترک معاون پژوهش و ارتباط فرهنگی بنیاد شهید با مدیران ارشد معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سه شنبه بیست و پنجم شهریور ماه به میزبانی بنیاد شهید برگزار شد. به گزارش یا شهید ،  در این نشست حجت الاسلام مازنی؛ معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید، امیر سرتیپ شاهین […]

نشست مشترک معاون پژوهش و ارتباط فرهنگی بنیاد شهید با مدیران ارشد معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سه شنبه بیست و پنجم شهریور ماه به میزبانی بنیاد شهید برگزار شد.

به گزارش یا شهید ،  در این نشست حجت الاسلام مازنی؛ معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید، امیر سرتیپ شاهین تقی خانی؛ جانشین معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ مختار زاده؛ رئیس اداره ارتباطات معاونت فناوری اطلاعات ارتش، سرگرد محمود سزاوار؛ رئیس اداره روابط عمومی ارتباط با رسانه ها، سرگرد مهدوی مدیر گروه تلویزیونی ارتش، جوشقانی مدیر امور هنری، فیلم و موسیقی ارتش، علی مطمئنیان؛ مدیر مرکز اسناد سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش و سید مرتضی حسینی؛ مدیرکل امور هنری و نمایشی بنیاد و مدیرگروه تلویزیونی شاهد حضور داشتند.

حجت الاسلام مازنی در این نشست ضمن تشریح ماموریت های معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید در سخنانی گفت: مطابق اساسنامه بنیاد و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی این معاونت رسالت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را دارد و مخاطب و جامعه هدف این ماموریت آحاد مردم و کل جامعه است و از آنجا که فرهنگ شهادت امری مستمر و پویاست، زیر ساختهای این حوزه و بویژه تعاملات فرهنگی می بایست بطور مستمر تقویت یافته و ارتقاء داده شود.

وی در ادامه از رئوس برنامه های مرکز اسناد ایثارگران، اداره کل انتشارات و اطلاع رسانی، دفتر پژوهش های فرهنگی، اداره کل تبلیغات و مراسم فرهنگی و اداره کل امور هنری و نمایشی بنیاد گفت و افزود: انتشار 15 مجلد از مجموعه مرجع و مستند «فرهنگ اعلام شهدا» و 13 کتاب از مجموعه «وصایای کامل شهدا» و همچنین تولید فیلم سینمایی «مروارید های خلیج فارس» با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از اقداماتی مهمی هستند که در یک سال گذشته به انجام رسید اند.

حجت الاسلام مازنی خاطر نشان کرد: بنیاد شهید در ارتباط با شهدا نگاه بخشی ندارد و امیدواریم با هم افزایی و همپوشانی در امور فرهنگی و ترویجی شاهد اثر گذاری و اثر بخشی فعالیت ها باشیم.
حجت الاسلام مازنی گفت: با توجه به وجود زمینه های همکاری و اهداف متعالی و مشترک بنیاد شهید وامور ایثارگران و معاونت فرهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ آمادگی داریم در همه سطوح مدیریتی و با همه توان و تخصص وارد تعامل مثبت و سازنده شویم و این نشست و تبادل نظرات و تجارب ارزنده با برادران ارتشی را مغتنم می شماریم.
معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید در پایان ضمن ترسیم نحوه ارتباط کارشناسان و مدیران معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش با ادارات مختلف بنیاد شهید بر پرهیز از برخوردهای انتزاعی، داشتن نگاه فرا سازمانی و رعایت مرزهای قانونی و مصوب موجود و بویژه در خصوص مرجعیت قانونی حفظ و نگهداری از اصل آثار شهدا در بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد.

در ادامه این نشست صمیمی، امیرسرتیپ شاهین تقی خانی؛ جانشین معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره نقش تاریخی ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی و پیوند مردم و انقلاب توسط افسران مومن و پیرو نهضت امام خمینی(ره) گفت و ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با تقدیم بیش از 49 هزار شهید افتخار جانفشانی در راه ایران اسلامی را دارد .
وی افزود: ترویج فرهنگ شهادت از طریق آشنایی مردم با شخصیت های عظیم شهدای ارتش و برنامه ریزی و همکاری با نهادهای مسئول در این زمینه ضرورتی انکار ناپذیر است.
امیرسرتیپ شاهین تقی خانی با برشمردن سابقه فعالیت های معاونت فرهنگی و سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش گفت: چاپ و انتشار کتب و مجلات پرمحتوا، برپایی مراسم یادبود شهدا، تاسیس مرکز اسناد ارتش و گروه تلویزیونی ارتش، مسابقات قرآن ارتش همگی برکات خوبی داشته اند و امیدواریم با تحقق تفاهم نامه و همکاری مستمر میان این دو مجموعه و بهره گیری از تجارب ارزنده موجود در معاونت پژوهش بنیاد شهید به پیشبرد سیاست اثرگذاری فرهنگی درخصوص معرفی شهدای والامقام ارتش جمهوری اسلامی ایران به آحاد مردم باشیم.

در پایان میهمانان حاضر در این نشست از بخش های مختلف معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگی؛ مرکز اسناد ایثارگران، آرشیو دیداری و شنیداری و مجموعه پایگاه های اطلاع رسانی اداره کل انتشارات و اطلاع رسانی بازدید نمودند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: