یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۲ مهر ۱۳۹۳
1513

رییس جمهوری در دیدار با حاج اسدلله پدر باصفای شهیدان عابدی

رییس جمهوری در ادامه دیدارهای مستمر خویش با خانواده شهیدان، راهی جنوب شهر و کوچه پس کوچه های میدان خراسان در تهران شد تا با اسدالله عابدی پیرمرد با صفا و زنده دلی دیدار کند که سه فرزند برومند خود را تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.  به گزارش یا شهید ، گر چه منزل […]

رییس جمهوری در ادامه دیدارهای مستمر خویش با خانواده شهیدان، راهی جنوب شهر و کوچه پس کوچه های میدان خراسان در تهران شد تا با اسدالله عابدی پیرمرد با صفا و زنده دلی دیدار کند که سه فرزند برومند خود را تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.

 به گزارش یا شهید ، گر چه منزل حاج اسدلله پدر شهیدان علی ،حسن و ابوالفضل عابدی به ظاهر کوچک بود ولی در درون آن پدری زندگی می کرد که دلی به وسعت آسمان و به صفا و زلالی چشمه ساران داشت و وقتی رییس جمهور با مهربانی و صمیمیت در کنار وی قرار گرفت و از او خواست تا از فرزندانش بگوید بلافاصله بغض گلویش را گرفت و چشمانش بارانی شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار صمیمی و عاطفی با تجلیل از فداکاری و ایثارگری خانواده شهدا گفت: از دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان ، روحیه و قوت می گیرم و این دیدارها باعث برکت برای دولت است و دعای این عزیزان ،دولت را در برابر همه بدخواهان و دشمنان پیروز می‌کند.
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه اگر ایثار، فداکاری ، اخلاص و پیروی از فرمان امام نبود دشمنان همه چیز را از ما گرفته بودند،اظهار داشت: دشمنان ما کسانی نیستند که به حد و مرزی قایل باشند اگر راه را پیش روی خود باز ببیند تا آخر جلو می‌آیند.
دکتر روحانی تصریح کرد: هشت سال ایستادگی و فداکاری رزمندگان اسلام و خانواده آنان ، درسی برای متجاوزان و قدرت‌های بزرگ بود که بدانند ملت ایران با سلاح ایمان و اراده خود در برابر هر نوع حربه دشمنان پیروز است.
رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در منطقه داشته و دارد، اظهار داشت:پرچمی که ملت ایران به دنبال انقلاب اسلامی به اهتزاز در آورده سایر ملت‌ها را هم بیدار کرده و امروز آثار آن را می‌توان در همه جای دنیا مشاهده کرد.
دکتر روحانی گفت: دشمنان در اوایل پیروزی انقلاب به زعم خود قصد داشتند با حمله ای وسیع و گسترده ،کار انقلاب اسلامی را تمام کنند، اما آنچه توانست آنها را مأیوس کند و همه ملت را در برابر دشمنان بسیج کرد، نفس گرم امام(ره) بود. امام راحل با نفس گرم خویش همه مردم را در مسیر فداکاری و ایثار قرار دادند.
رییس‌ جمهوری افزود: مردم با انگیزه دینی و برای رضای خدا به میدان آمدند و زمانی که این روحیه وجود داشته باشد دیگر ترس از دشمنان معنا ندارد.
دکتر روحانی با تأکید بر ادامه راه شهدا و امام راحل و رهبری عزیز انقلاب تصریح کرد: بعد از امام(ره) مقام معظم رهبری همان راه را ادامه دادند و بی‌تردید با ادامه همین راه ،از پیچ‌ها و گردنه‌ها عبور خواهیم کرد.
رییس‌ جمهوری افزود: ملت ایران همانند روز اول شروع نهضت، با نشاط و شور و شعور در صحنه حضور دارند و امروز خیلی‌ها در جهان ،عظمت انقلاب و ملت بزرگ ایران را درک کرده‌اند.
در این دیدار که در فضایی صمیمی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری برگزار شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رییس جمهوری به این جانباز سرافراز دفاع مقدس اهدا شد.
گرچه دیدار رییس جمهوری از خانواده شهیدان عابدی سرزده بود ولی اهالی محل که متوجه حضور دکتر روحانی در محله خود شده بودند پشت درب خانه حاج اسدلله عابدی تجمع کرده بودند و با شعارهای انقلابی و حماسی تشکر و قدردانی خود را از رییس جمهوری ابراز می کردند .
مردمی که به صورت چشم گیر در محل حضور رییس جمهوری حاضر شده بودند با دیدن دکتر روحانی با ذکر صلوات و با گفتن «روحانی تشکر، تشکر» و « روحانی خوش آمدی» خوشحالی و شادمانی خود را از دیدار رییس جمهور خود ابراز کردند.
دکتر روحانی نیز با حضور در میان مردم صمیمی این منطقه با آنان از نزدیک گفت و گو و به ابراز احساساتشان پاسخ داد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: