یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۲ مهر ۱۳۹۳
1586

دکتر روحانی در دیدار جانباز دفاع مقدس

رییس‌جمهوری با تجلیل از ایثارگری و فداکاری جانبازان ۸ سال دفاع مقدس، گفت: صبر و استقامت رفیع جانبازان و خانواده های آنان ، برای همه ما یک درس بزرگ است. به گزارش یا شهید ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه با حضور در منزل محمدرضا خردمندنسب جانباز ۷۰ درصد، با بیان اینکه هر عملی […]

رییس‌جمهوری با تجلیل از ایثارگری و فداکاری جانبازان ۸ سال دفاع مقدس، گفت: صبر و استقامت رفیع جانبازان و خانواده های آنان ، برای همه ما یک درس بزرگ است.

به گزارش یا شهید ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه با حضور در منزل محمدرضا خردمندنسب جانباز ۷۰ درصد، با بیان اینکه هر عملی که سخت‌تر باشد آن عمل نزد خدا اولی‌تر است، اظهار داشت: خداوند به کسانی که به جبهه رفتند و توانستند در جبهه فداکاری، ایثار و رشادت کنند تا برای انقلاب کاری انجام دهند توفیق والایی را عطا می‌کند.
رییس‌ جمهوری گفت: شهدا و جانبازان کار بزرگی برای انقلاب انجام دادند و کار برای خدا نیز توفیق می‌خواهد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه صبر و استقامت را باید از شهدا و جانبازان بیاموزیم، خاطر نشان کرد: همه ملت ایران می‌دانند، اگر فداکاری رزمندگان نبود، ما هم استقلالی نداشتیم و امروز شما مشاهده می‌کنید که کشورهای منطقه در حال حاضر چه وضعی دارند.
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس اینطور نبود که ما فقط در برابر کشور عراق به دفاع می‌پرداختیم بلکه از اروپا، آمریکا و شوروی سابق همه پشتیبان این کشور بودند، گفت: صدام در حمله به کویت از پول ها و بمب ها و مواد شیمیایی که کشورهای حامی آن رژیم طی جنگ ۸ ساله با ایران اسلامی ، در اختیارش گذاشته بودند ، استفاده کرد و همین امر باعث شد تا آن کشورها اذعان کنند این مواد شیمیایی را در جنگ ایران و در مسیر اهداف جنایتکارانه صدام به کشور عراق داده بودند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه همه ملت ایران در برابر متجاوزین ایستادگی کردند، گفت: روح بلند امام(ره) و شهیدان، مسیر حق و راه درست را به ما نشان داد و امروز آن راه با رهنمودهای مقام معظم رهبری ادامه پیدا خواهد کرد و مردم ما این راه را به درستی ادامه خواهند داد.
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه مردم ایران، ملت قدرشناسی هستند و خداوند اجر همه محسنین را می‌دهد و آنان نتیجه خیر و خوبی خود را در آخرت می‌‌‌بینند، گفت: خداوند توفیق دهد ادامه دهنده راه شما باشیم و ان شاء الله برای کشور و نظام جمهوری اسلامی بتوانیم مثمر ثمر بوده و خدمت کنیم.
محمدرضا خردمند نسب از جانبازان ۷۰ درصد هشت سال دفاع مقدس، در سال ۶۱ از طرف بسیج یکی از محله‌های جنوب تهران (پایگاه مالک اشتر) عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و در سال ۶۲ در عملیات والفجر یک در فکه با اصابت خمپاره از ناحیه دو دست و یک پا دچار مجروحیت شدند.
در این دیدار که در فضایی صمیمی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری برگزار شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رییس جمهوری به این جانباز سرافراز دفاع مقدس اهدا شد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: