یـا شـهـیـد
19 مهر 1393
1002

طلبه شهید مهدی خاتمی …

به گزارش یا شهید، خلقت آفرینش را هدف و غرضی نیست جز انسان و غایت نهایی انسان را،کمالی نیست جز رسیدن به دروازه های قرب ربوی.انسان  مقصود نهایی خلقت است به آن شرط که؛ خود را از قله های کمال به اوج حضیض زشتی ها و پلیدی ها نکشاند.آمده ایم تا روزی برویم .آمدنی و […]

به گزارش یا شهید، خلقت آفرینش را هدف و غرضی نیست جز انسان و غایت نهایی انسان را،کمالی نیست جز رسیدن به دروازه های قرب ربوی.انسان  مقصود نهایی خلقت است به آن شرط که؛ خود را از قله های کمال به اوج حضیض زشتی ها و پلیدی ها نکشاند.آمده ایم تا روزی برویم .آمدنی و رفتنی که در میانه اش قدر و قیمت یابیم.دنیا به مثابه طی یک مسیر است و مسیر را شایسته هدف بودن، نیست.گذرگاهی است کوتاه که؛ واصل بین مخلوق است با معبود.وسیله ای است برای سیر.برای یک بازگشت.استرجاعی که در آیه ای از نور رخ می نمایاند ” بازگشت همگان به سوی اوست “…

هستند در این میان انسانهای شایسته ای که؛ دنیا برایشان چون پلی است برای رسیدن. راهی است برای فتح یک قله مرتفع. سخنان به جا مانده شان، نشانی وصلت است با حقیقت.حقیقتی روشنتر از آفتاب.ببینیم ؛ بشنویم و مزه مزه کنیم طعم وصالی اینچنین عاشقانه را …

…………………..

……………………….

متولد می شویم تا بمیریم.پس وقتی خبر کوچ مرا شنیدید، عکس العملتان آن چنان باشد که خبر تولدم را سالها پیش برایتان گفتند.

کلمه طیبه استرجاع را بر زبان آورده و برایم طلب مغفرت کنید.

 هرگز به ذهنتان خطور نکند که شهدا حیف بودند، باید متوجه باشید که در راهی رفتند که حیف تر بود.

……………………………………..

……………………………..

                                                                                                                                               ……………………..

IMG_3325

 

” …اکنون که می روم تا دری تازه بر زندگی سراسر گناهم بگشایم و کبوتر روحم طمع پرواز در آسمان بی کران آزادی را دارد تا بر مظلومیت امتی گواه باشم و عزم آن دارم که در میان مخلصین و صادقین امت کوچ کنم تا شاید خدا مرا بپذیرد، چند توصیه و تقاضا دارم که ان شاءالله به عنوان رسم و عادت فقط آن را در مجلس ختم نمی خوانیم، البته همه این نوشته تذکر است چرا که «تنفع المؤمنین».

 به قول آیت الله صدر:« ذوبوا فی الامام الخمینی کما ذاب هو فی الاسلام» و نه تنها ایسم ها پوچ هستند، آن اسلامی که سازشکار شبه مسلمان ادعا می کنند نیز پوچ بوده و باید در مقابلش ایستاد هم چنان که ابوذر ومیثم و.. ایستادند

هرگز اظهار یا احساس سستی نکنند( استعینوا بالصبر و الصلوه)و( ولنبلونکم بشیء من الخوف و الجوع)و(احسب الناس ان یترکوا ان یقولوا امنّا و هم لا یفتنون) و بدانید اگر می خواهید به نیکی برسید، باید دوست داشتنی ترین چیزها را در راه خدا بدهید.

متولد می شویم تا بمیریم ( لدوا للموت و ابنوا للخراب) پس وقتی خبر کوچ مرا شنیدید، عکس العملتان آن چنان باشد که خبر تولدم را سالها پیش برایتان گفتند.

کلمه طیبه استرجاع را بر زبان آورده و برایم طلب مغفرت کنید.

هرگز به ذهنتان خطور نکند که شهدا حیف بودند، باید متوجه باشید که در راهی رفتند که حیف تر بود، اسلام مکتبی است که حمزه (علیه السلام) را داده، جعفر بن ابی طالب راداده.

…1- فکر نکنیم که به درجه ای رسیده ایم و قهرمان هستیم، کسی قهرمان است که تنها باشد در جامعه ای که همه قهرمانند، قهرمان شدن درجه نیست.

2-شهادت فی سبیل الله شکستن حجاب حیات است که مبدا همه حجاب هاست« امام خمینی» و وقتی حجاب شکسته شد شهید نظر می کند به وجه الله و شاهد جلوه الهی است.

3-دعا کنید که همه ما مأجور باشیم و اجرمان را از بین نبریم چرا که هم چنان که حسنات یذهبن السیئات، سیئات نیز هم چون آتش سوزان باغها و اعمال صالح را می سوزانند.

4-از اوضاع من خوب خبر دارید و بهتر از شما خود من،لذا مواظب باشید اغراق و زیاده روی نکنید و به هر چیز حقش را بدهید،چه نکوهش باشد یا تمجید.

5-مه اعمال زیر ذره بین است، سنگین و صبورانه و خدا پسندانه با مسایل بر خورد کنید.

6-دوست ندارم بد گویان به امام(حتی از اقوام) برایتان دل بسوزانند و از شما دلگیر می شوم اگر نزد آنها اظهار ناراحتی از هر کمبودی شود و یا طلب کارگشایی نمایید.

7-اگر امکان دارد و مسأله‌ای نیست و خواستید یاد بودی داشته باشید، پیشنهاد می کنم آن را در یکی از روزهای محرم یا صفر برگزار نمایید چرا که« لا یوم کیومک یا ابا عبدالله.

8-هرگز خود را در مرتبه دیگر مؤمنان و خانواده ها ندانید چون سابقون جزء مقربون هستند و بعدی ها موقعیت بدتری نسبت به الان دارند.”

اجرکم عندالله

من الله التوفیق

عبد عاصی امیدوار، مهدی خاتمی، 65/12/3 اردوگاه کرخه

………………..

…………………..

…………………………

8

…………………………………..

…………………………….

طلبه شهید مهدی خاتمی سال 1343 در یک خانواده مذهبی در روستای پیل نور استان مازندران متولدشد و با زندگی در کنار یک خانواده مذهبی و انقلابیون ،روحیه استعمارستیزی در وی شکل گرفت.در سال 1361 از طریق بسیج همراه با لشکر 25 کربلای مازندران،در عملیات والفجر مقدماتی شرکت کردو در سال 1362 جهت تحصیل علوم دینی وارد حوزه علوم دینی آیت الله مجتهدی شد.همزمان با تحصیل ،در جبهه نیز حضور داشت و در عملیاتهای بدر، والفجر8 ،کربلای 1 به همراه گردان انصار از لشگر 27 محمد رسول الله شرکت جست و سرانجام در عملیات تکمیلی کربلای 5 در شلمچه روحش را با خدا پیوند داد و جسمش را در خاک  قطعه 29/ردیف 63/شماره7  به امانت نهاد …

یادش گرامی و راهش پر رهرو

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: