یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۴ مهر ۱۳۹۳
1682

دیدار رییس جمهوری و مادر شهیدان محمد علی و مهدی جابری

رییس جمهوری کشورمان با بیان ایثارگری های شهدا و خانواده های آنان، گفت: حضور شهدا در جبهه ها و فداکاری های آنان و خانواده هایشان باعث شد دشمن از دستیابی به این آب و خاک مأیوس شود و اگر فداکاری در جبهه ها نبود دشمن از تداوم حمله به ایران ناامید نمی شد.   به […]

رییس جمهوری کشورمان با بیان ایثارگری های شهدا و خانواده های آنان، گفت: حضور شهدا در جبهه ها و فداکاری های آنان و خانواده هایشان باعث شد دشمن از دستیابی به این آب و خاک مأیوس شود و اگر فداکاری در جبهه ها نبود دشمن از تداوم حمله به ایران ناامید نمی شد.

 

به گزارش یا شهید ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی همانند چهارشنبه های هر هفته یکسال گذشته، باز هم به دیدار خانواده شهیدی رفت که دو فرزند رشید خود را در سن 22 و 17 سالگی نثار راه اسلام و انقلاب کردند و 10 سال است که پدر این شهیدان نیز به فرزندانش پیوسته است.

وقتی رییس جمهوری درباره تاریخ شهادت دو فرزند این مادر از او پرسید حاج خانم جابری لحظه ای در ذکر تاریخ شهادت دو پسرش درنگ نکرد و گفت که محمدعلی پسر بزرگم پانزدهم دی سال 60 شهید شد و مهدی چهاردهم آبان 62 و چنان به سرعت و دقت تاریخ کشف پیکر شهید محمدعلی که یکسال بعد به دست خانواده رسیده است را ذکر کرد که گویی این واقعه ساعتی قبل رخ داده و او به دقت همه جزئیات را به خاطر دارد.

روحانی در این دیدار خطاب به مادر و خانواده شهید گفت: خداوند به شما توفیقی عطا کرده که بسیار ارزشمند است و آن اعطای فرزندان برومند و شایستگی شما در تربیت این فرزندان در راه دفاع از کشور و انقلاب اسلامی است.

رییس جمهوری با بیان اینکه دفاع مقدس مسیری برای تعالی بود که امام راحل آن را به ما نشان داد، افزود: تربیت شما به گونه ای بوده است که این فرزندان را به صراط مستقیم هدایت کرده تا در راه اسلام و انقلاب به فیض شهادت نائل آیند.

روحانی با اشاره به اینکه شما و همه پدران و مادران شهدا سال ها بر فراق فرزندان عزیز خود با افتخار صبر ورزیده اید، اظهار داشت: لحظه لحظه صبر شما در داغ فرزندانتان از آنجا که همراه با خشنودی و رضا و شکر در پیشگاه خدا بوده است برای شما اجری عظیم دارد و ان شاء الله این فرزندان حتماً شفیع شما در روز قیامت بوده و ما امید داریم که آنان شفاعت ما را نیز در پیشگاه خدا بنمایند.

رییس جمهوری تصریح کرد: ایثارگری شما و فرزندانتان که امام راحل را تنها نگذاشتید بسیار بسیار بزرگ است، چرا که حضور فرزندان شما در جبهه ها و فداکاری های آنان و شما باعث شد دشمن از دستیابی به این آب و خاک مأیوس شود و اگر نبود این فداکاری ها در جبهه ها و صبر و ایستادگی شما والدین شهدا دشمن از تداوم حمله به ایران ناامید نمی شد.

وی افزود: همه آنها که امروز در منطقه در مسیر ایثار و مقاومت، پایمردی می کنند در سایه ایثار شما و فرزندانتان است که این مسیر را یافته اند و اگر امروز در لبنان و سوریه و عراق شاهد ایثارگری و فداکاری در برابر ظلم، هستیم مرهون شهدایی است که این مسیر را در برابر همه آیندگان گشوده اند.

رییس جمهوری اضافه کرد: شما مادران و پدران شهدا برای صبر جزیلی که داشته اید اجر بزرگی نزد خدا دارید و از خداوند متعال می خواهم که مقام شهدای شما را متعالی گردانیده و آنان را در جوار شهدای کربلا محشور نماید.

روحانی با اشاره به نزدیکی ماه محرم اظهار داشت: ان شاء الله همه شهدای انقلاب و دفاع مقدس در کنار شهدای کربلا قرار بگیرند و خداوند به ما نیز توفیق قدردانی از آنها و ادامه دادن راه آنان را عطا نماید.

رییس جمهوری تصریح کرد: امروز امام راحل در کنار ما حضور ندارد اما مقام معظم رهبری همان مسیر و راه هدایت را به مردم نشان می دهند و مردم ما نیز به همان خوبی مردم زمان امام هستند و اگر خدای ناکرده مشکلی برای کشور پیش بیاید خیل انبوه جوانان مسیر شهدای دفاع مقدس را ادامه خواهند داد.

در این دیدار مادر شهیدان جابری نیز با ابراز خرسندی و تشکر از رییس جمهوری برای زنده نگاه داشتن یاد شهیدان و خانواده شهدا گفت: من فقط از این مسأله افسوس می خورم که چرا پسران بیشتری نداشتم که تقدیم راه انقلاب و اسلام بکنم و امروز نیز حاضرم جان و مال خود و خانواده ام را در راه اسلام، انقلاب، رهبری عزیزمان فدا کنم.

شهید محمدعلی جابری در سال 60 در منطقه گیلان غرب و برادرش مهدی در سال 62 در عملیات والفجر 4 و در منطقه عملیاتی کانی مانگا به شهادت رسیده اند و حاج غلام رضا جابری پدر این شهیدان نیز 10 سال قبل به فرزندان شهیدش پیوسته است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: