یـا شـهـیـد
گروه اخبار
30 مهر 1393
787

نجف آباد؛ یکی از قله های برجسته جهاد

متن بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره ملی سرداران و 2500 شهید شهرستان نجف آباد که در دهم تیرماه 1392 برگزار شده بود، در این کنگره منتشر شد. به گزارش یا شهید، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، نجف آباد را یکی از پیشروترین شهرستانها […]

متن بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره ملی سرداران و 2500 شهید شهرستان نجف آباد که در دهم تیرماه 1392 برگزار شده بود، در این کنگره منتشر شد.

به گزارش یا شهید، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، نجف آباد را یکی از پیشروترین شهرستانها در استقبال از نهضت حضرت امام خمینی(ره) خواندند.

متن بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره ملی سرداران و 2500 شهید شهرستان نجف آباد که در دهم تیرماه 1392 برگزار شده بود، در این کنگره منتشر شد.

بسم الله الرحمن الرحیم
شهر نجف آباد، هم از لحاظ مذهبی، هم از لحاظ انقلابی، انصافا یک شهر برجسته است؛ همان طور که اشاره کردند،(۱) از زمان شیخ بهایی و بعد، همین طور علمای بزرگی از نجف آباد برخاستند -مرحوم آمیرزا محمد نجف آبادی، مرحوم آسید علی نجف آبادی؛ بزرگانی بودند که هم در نجف آباد ساکن بودند، هم در اصفهان مرکز تجمع طلاب و علما و مانند اینها بودند- و بعد هم وقتی به نهضت اسلامی منتهی شد، انصافا نجف آباد یکی از پیشروترینِ شهرستانها بود؛ کمتر جایی را ما سراغ داریم که مثل نجف آباد از نهضت امام (رضوان الله علیه) استقبال کرده باشند؛ که البته عمده اش به برکت مرحوم آقای منتظری بود. ایشان خب شاگرد امام و علاقه مند به امام و ارادتمند به امام و معتقد به مبارزه و به انقلاب بودند؛ لذا در نجف آباد – همان زمان، پیش از انقلاب، من نجف آباد رفتم، اوضاع نجف آباد را دیدم – با اینکه تبلیغات ضد مذهبی هم هست و از جاهای مختلف، مذاهب باطل و غیره فعالند، لکن حقیقتا یک مجموعه ی مردم یکپارچه ی مؤمن و معتقد به انقلاب و علاقه مند به انقلاب [بودند]؛ بعد هم که انقلاب پیروز شد همین جور. این لشگر هشت نجف که آقایان اسم آوردند، یکی از لشگرهای قَدَر در میدانهای دفاع هشت ساله بود و خود مرحوم شهید کاظمی (رضوان الله تعالی علیه) واقعا یکی از آن فرماندهان برجسته بود. بنده در همان دوران جنگ رفتم خوزستان به مرکز لشگر نجف، [از] آنجا بازدید کردم؛ چیزهایی در آنجا دیدم که در کمتر لشگری آدم میتوانست آنها را مشاهده کند: آمادگی ها از یک سو، روحیه ی خیلی بالا از یک سو و نظم و ترتیب؛ نظم و ترتیبی که من در آن لشگر دیدم، در کمتر جایی انسان آن را مشاهده میکرد. خب شهدای برجسته ای هم دارد که جناب آقای حسناتی ذکر کردند؛ دانشجو و دانش آموز و معلم و روحانی و شخصیتهای سیاسی و مانند اینها.(۲) انصافا برجستگی خاصی دارد؛ واقعا یکی از قله های برجسته ی جهاد، بدون تردید نجف آباد است.
امیدواریم ان شاءالله خدای متعال به آن مردم عزیز اجر بدهد؛ شهدایشان را ان شاءاللَه خدای متعال با پیغمبر محشور کند؛ خانواده هایشان را سرافراز و سربلند بدارد؛ و این گردهمایی بزرگی را هم که شما در این شهر دارید انجام میدهید، ان شاءالله منشأ آثار و برکات خیری قرار بدهد. سلام ما را هم، هم آقای حسناتی به مردم عزیز نجف آباد – در واقع به یک معنا همشهری های خود ما؛ جد ما مرحوم آقای آسید هاشم نجف آبادی هم خب نجف آبادی اند دیگر، ما از این طریق یک اتصالی هم به نجف آباد پیدا میکنیم – برسانند و همچنین سردار سلیمانی مان هم سلام ما را به بچه های سپاه و بسیج و اینها ان شاءالله ابلاغ کنند. ان شاءالله موفق باشید.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: