یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۶ آبان ۱۳۹۳
1530

فداکاری و ایستادگی جانبازان را فراموش نخواهیم کرد

رییس جمهوری همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و شهادت امام زین‌العابدین (ع) به دیدار آقای “حمید جعفری”جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس رفت و در فضایی صمیمی با او به گفت‌وگو نشست.   به گزارش یا شهید، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده بزرگ شهدا و جانبازان، این چهارشنبه […]

رییس جمهوری همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و شهادت امام زین‌العابدین (ع) به دیدار آقای “حمید جعفری”جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس رفت و در فضایی صمیمی با او به گفت‌وگو نشست.

 

به گزارش یا شهید، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده بزرگ شهدا و جانبازان، این چهارشنبه نیز راهی شهرک شهید محلاتی شد تا با جانباز روشندل ۷۰ درصد ۸ سال دفاع مقدس و مرد دوران استقامت و ایثار دیدار و گفت‌وگو کند.

دکتر روحانی وقتی از چگونگی مجروحیت جانباز حمید جعفری سؤال کرد، وی با چهره‌ای مصمم و استوار، گفت: در تیرماه سال ۶۰ از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و در پاک‌سازی میدان مین در منطقه آبادان – ماهشهر هنگام خنثی‌سازی مین از ناحیه دو چشم به‌شدت مجروح شدم و چشمان ناقابلم را در راه خدا هدیه کردم.

رییس جمهوری با تشکر و تجلیل از رشادت‌ها و پایمردی‌های جانبازان برای حفظ و استقلال ایران اسلامی، گفت: شما با خدا معامله کردید و ان‌شاءالله خداوند اجر و مزدتان را با عزت در دنیا و مقام شامخ در آخرت عنایت می‌فرماید.

دکتر روحانی با بیان اینکه ملاقات با جانبازان و خانواده شهدا برای ما انگیزه و روحیه مضاعف را به دنبال خواهد داشت، گفت: دفاع مقدس رایحه‌ای ماندگار برای همه ما است و در این دیدارها فضای معنوی ایجاد شده ما را در راهمان، استوارتر خواهد کرد.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه مردم ما همواره خود را مرهون و مدیون، فداکاری جانبازان، شهدا و آزادگان می‌دانند، اظهار داشت: ملت ایران می‌دانند که شما چه کار بزرگی را انجام داده‌اید و ما به‌عنوان منتخب مردم می‌گوییم هیچ‌وقت فداکاری و ایستادگی شما را فراموش نخواهیم کرد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه جانبازان پیروز معامله در زندگی هستند، خاطرنشان کرد: پیروزی در این معامله بدان خاطر است که طرف معامله خداست و خداوند رحمتش، رحمت واسعه است.

رییس جمهوری با اشاره به ایام محرم و سوگواری بر امام حسین (ع) و اهل‌بیت و اصحابش (س) و شب شهادت امام زین‌العابدین، گفت: صبر امام سجاد (ع) در برابر مصیبت‌ها، برای ما الگوست. ما باید راه آنان را ادامه دهیم و اجر و پاداش شما ان‌شاءالله در کنار امام حسین (ع) و اصحابش قرار دارد.

جانباز حمید جعفری در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز فعالیت گسترده دارد از جمله آن می‌توان به تشکیل «مؤسسه فرهنگی خانه نور ایرانیان بصیر» که با همت وی، بسیجیان و جانبازان، در سال ۸۳ تأسیس گردید، اشاره کرد این سازمان مردم‌نهاد در جهت استفاده روشندلان از رایانه و تلفن همراه و سایر عرصه‌های فناوری تلاش و فعالیت دارد، به‌طوری‌که روشندلان با استفاده از فناوری موجود این مؤسسه بدون هیچ کمکی می‌توانند نیازهای کاربردی خود را برطرف نمایند.

در پایان این دیدار رییس‌ جمهوری از نرم‌افزار دستگاه پول‌شناس که توسط «مؤسسه فرهنگی خانه نور ایرانیان بصیر» تهیه گردیده و در تلفن همراه نصب شده و برای تشخیص اسکناس‌های ایرانی برای روشندلان است، دیدن و با نحوه کارکرد آن آشنا شد.

رییس جمهوری در این دیدار که حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت، لوح تقدیری به‌رسم یادبود به این جانباز سرافراز دفاع مقدس اهدا کرد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: