یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۰ آبان ۱۳۹۳
889

جانباز 70 درصد در کرمان به شهدا پیوست

آیین وداع با جانباز ۷۰ درصد روز سه شنبه با حضور استاندار کرمان و شماری از مسوولان و مردم در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد. به گزارش یا شهید ، مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این آیین گفت: شهید احمد رییسی رزمنده ای به تمام معنا اخلاقی بود […]

آیین وداع با جانباز ۷۰ درصد روز سه شنبه با حضور استاندار کرمان و شماری از مسوولان و مردم در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

به گزارش یا شهید ، مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این آیین گفت: شهید احمد رییسی رزمنده ای به تمام معنا اخلاقی بود که بر سر پیمان خود با خدا ماند.

حجت الاسلام علی عارفی، پرکاری و ولایتمداری را دو شاخص این جانباز شهید ذکر کرد و افزود: بسیاری از جانبازان در دانشگاه ها غریب هستند و وقتی از بین ما می روند می فهمیم چه گوهر هایی بودند.

وی تاکید کرد : باید قدر جانبازان را بدانیم.

وی با بیان خاطراتی از جانباز شهید احمد رییسی گفت: این عزیز دنباله رو راه شهیدان بود و در تمامی کارها با خلوص نیت کار می کرد.

حجت الاسلام عارفی از دانشجویان و دانشگاهیان خواست در مسیر این جانباز شهید حرکت کنند.

حاج احمد رییسی روز یازدهم دی ماه ۱۳۴۵ در شهرستان جیرفت در خانواده ای مذهبی متولد شد.

وی زمانی که ۱۶ سال بیشتر نداشت اواخر سال ۱۳۶۱ وارد جبهه های حق علیه باطل شد و فروردین ماه سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر یک از ناحیه دست راست مورد اصابت ترکش قرار گرفت که منجر به قطع شدن انگشتان دست و اصابت ترکش به نواحی سر و گردن شد.

جانباز شهید رییسی همچنین در عملیات های والفجر ۳ و ۴ حضور داشت و در عملیات والفجر ۴ در ارتفاعات مشرف به شهر پنجوین عراق از ناحیه پا دچار قطع عضو شد.

وی با وجود جانبازی عازم جبهه های حق علیه باطل و در قسمت ادوات لشکر ۴۱ ثارالله مسوول قبضه توپ ۱۰۶ شد.

جانباز شهید سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ و ۵ در منطقه شلمچه دچار مجروحیت شمیایی شد و برغم جراحات شدید ناشی از حضور در جبهه تا پایان جنگ تحمیلی در جبهه های حق علیه باطل حضور داشت.

جانباز شهید والامقام حاج احمد رییسی صبح دوشنبه نوزدهم آبان ماه ۱۳۹۳ مصادف با ۱۶ محرم پس از تحمل سال ها درد و رنج دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

وی مسوولیت های مختلفی را در دانشگاه علوم پزشکی کرمان بر عهده داشت.

پیکر این جانباز شهید در کنار همرزمان شهیدش در گلزار شهدای جیرفت آرام می گیرد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: