یـا شـهـیـد
15 نوامبر 2014
889

شهید حبیب غنی پور …

به گزارش یا شهید،آغوش گشوده بود برای مرگ. نه اینکه دنیا را رها کرده باشد ؛ نه! اتفاقا علاقه اش به دوست داشتنی های یک زندگی خاکی ، اگر بیش از دیگران نباشد ، کمتر هم نبود.اما آنچه او را عاشق خدا کرده بود ، آنقدر جذابیت داشت که رفتن را بر ماندنش ترغیب می […]

به گزارش یا شهید،آغوش گشوده بود برای مرگ. نه اینکه دنیا را رها کرده باشد ؛ نه! اتفاقا علاقه اش به دوست داشتنی های یک زندگی خاکی ، اگر بیش از دیگران نباشد ، کمتر هم نبود.اما آنچه او را عاشق خدا کرده بود ، آنقدر جذابیت داشت که رفتن را بر ماندنش ترغیب می کرد.معلم بود ، نویسنده بود ، عارف هم بود.در این میان روح لطیف و شاعرانه اش آنقدر به قلمش قدرت بخشیده بود ؛ که گیرایی نوشته هایش را حتی سالها پس از وصلتش با آسمان هم می توان احساس کرد. روزنوشت هایش از لحظه های ناب زندگی ،در فضای مرد پرور جبهه ، آنقدر روان است و ساده که گویی فاصله های زمانی را در نوردیده و هم اکنون در بستر یک زندگی جاری و ساری است.شهید حبیب غنی پور ، عاشق بود و این عاشقی در روح آرام و صبورش جلوه ای تابنده داشت.معشوقش چیزی فراتر از یک صورت زمینی و یا شاید یک احساس زودگذر سیری پذیر می نمودو این عشق عاقبت راه آسمان نشانش داد و شدراز ماندگاری اش. او هنوز هم هست و در بین سطرهای به جامانده از نوشته هایش خود را رخ می نمایاند و تا عمق وجود خواننده دست نوشته هایش رسوخ می کند.براستی که هر که عاشق خدا شودوزندگی را با خون سرخش به جاودانگی رساند؛ رنگی از معشوق می گیرد و نور می پراکند …

……………………

……………………………….

12

……………………….

…………………..

قسمتی از وصیت نامه شهید حبیب غنی پور

«…برای رسیدن به آسمان معرفت الهی از نردبان عشق که هر گام و پله اش عمل به واجبات و اعمال صالحه می باشد، استفاده کنید.

خود را مأیوس و سرخورده ندانید، همت کنید تا در جاده اعمال نیک قدم زنید؛ چراکه پای رونده به سنگ نمی خورد.

خدا را در زندگی و زندگی را در خدا حاضر و ناظر بدانید. اعتدال و میانه روی در زندگی باعث سلامت روح و گریز از اشکالات کورکورانه می باشد.

گناه چه کوچک و چه بزرگ، گناه است. هرگز با گناهان به ظاهر کوچک، خدای بزرگ و متعالی را از خود غمگین مسازید. بندگان خدا را با خدای مهربان، خوشحال سازید.

زندگی سراسر قفل است و دعاها و توسلات به ائمه اطهار، علیهم السلام، گشاینده این قفلهاست.

به یاد داشته باشیم که از ائمه اطهار، تنها، نامی و قسمی در میان نباشد؛ بلکه سخن حقه و اوامر انسان ساز آنان را در تمامی زندگی بکار گرفته و لحظه ای از آن اعمال غافل نباشیم.

نگذارید که نور گرم و آرامش بخش آفتاب انقلاب خاموش گردد. اگر این خورشید امید غروب کند، تمام شعله های امیدمان زیر ستم ابرقدرتها، نیز نابود خواهند شد، آنان (مستضعفان) پشتشان به گرمای این آفتاب گرم است.

ایمان و از خود گذشتگی و تحمل دردها و سختی ها، انسان را آبدیده می سازد و هرگز شمشیر آبدیده فکر خم شدن و شکستن را به خود راه نمی دهد…».

.………………..

……………

 

Screenshot 2014-11-10 00.18.34

…………………………
…………….

شهید حبیب غنی پور در سال ۱۳۴۳ در محله «جی» واقع در جنوب غربی تهران، چشم به جهان گشود. و در همان محله بزرگ شد. اولین و عمده‌ترین فعالیت ادبی او در سال ۱۳۵۹ با انتشار اولین کتاب «سوره، بچه‌های مسجد» به بار نشست.

از دیگر فعالیت‌های شهید غنی‌پور می‌توان به تدریس در مدرسه شهید چمران تهران و همکاری با دو مجله «کیهان بچه‌ها» و «رشد جوان» اشاره کرد.وی در سال ۱۳۶۴ وارد دانشگاه شد و در رشته ادبیات دانشگاه شهید بهشتی، مشغول تحصیل شد.

 تا کنون سه کتاب از این نویسنده شهید توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است:

«سفر جنوب» شامل یادداشت‌های روزانه شهید غنی‌پور با محتوای جبهه و مناطق جنگی جنوب و خاطراتی درباره همرزمان شهید است. این کتاب به تازگی به چاپ دوم رسیده است.

«عمو سبدی» کتابی شامل سه داستان کوتاه‌ِ «عمو سبدی»، «صندوق» و «لب کلفت» برای کودکان و نوجوانان است.

«گل خاکی» شامل ۸ داستان کوتاه از شهید غنی‌پور درباره دفاع مقدس است که برای کودکان و نوجوانان نوشته شده است.

 زندگی‌نامه کوتاه وی شامل دوران کودکی، جبهه و فعالیت‌هایش در مناطق مختلف جنگی و نحوه شهادت وی نیز در کتاب آمده است.

در دوران دانشجویی، چند بار به جبهه رفت و در چند عملیات از جمله: والفجر ۸، کربلای ۱ و کربلای ۵ شرکت کرد. سرانجام طی عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید ودر قطعه ۲۹/ردیف ۱۱۲/شماره۶ بهشت زهرا (س)به خاک سپرده شد.

به یاد شهید غنی‌پور و گرامیداشت او، جشنواره‌ای ادبی با نام این شهید هر سال ۱۰ اسفند، همزمان با سالروز شهادت وی در مسجد جوادالائمه (ع) برگزار می‌شود.

…………………………

روحش شاد و یادش گرامی

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: