یـا شـهـیـد
گروه اخبار
21 نوامبر 2014
866

مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج خداکرم برگزار گردید

not found

به گزارش یاشهید ، عصر دیروز پنج شنبه مراسم بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده معظم این شهید والامقام و جمعی از همرزمان و پرسنل نیروی انتظامی و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با قرائت زیارت عاشورا توسط مداحان اهل بیت بر سر مزارش در قطعه ۲۴ گلزار […]

به گزارش یاشهید ، عصر دیروز پنج شنبه مراسم بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده معظم این شهید والامقام و جمعی از همرزمان و پرسنل نیروی انتظامی و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با قرائت زیارت عاشورا توسط مداحان اهل بیت بر سر مزارش در قطعه ۲۴ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : جواد حاج خداکرم در یازدهم آذرماه سال ۱۳۳۴ در یکی از محله های جنوب تهران در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد . از همان کودکی به اهل بیت عصمت ، عشق می ورزید و یکی از بنیانگذاران هیأت محبان الهادی بود . او ضمن ادامه تحصیل به ورزش باستانی علاقه داشت و یکی از پیشکسوتان این ورزش بود . در دوران جوانی تحت تأثیر برادر بزرگتر خود ( شهید ابراهیم حاج خداکرم ) قرارگرفت و مبارزات سیاسی خود را شروع کرد . او در پخش رساله ، اعلامیه ها و بیانیه های حضرت امام کوشش فراوان نمود . وی در طی سال های ۵۶ و ۵۷ به همراه برادرش یکی از برپاکنندگان تظاهرات و راه پیمایی در شهر تهران بودند .

با ورود حضرت امام به میهن ، عضو کمیته استقبال بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، لباس مقدس کمیته انقلاب اسلامی را به تن کرد و کمیته های مسجد علی ابن ابیطالب ( ع) و مسجد ابوالفضل(ع) را تشکیل داد . با شروع غائله کردستان در سال ۵۷ و فرمان حضرت امام به کردستان رفت و در کنار شهید قرنی و شهید دکتر چمران ، حضور یافت و در عملیات های مختلف ، شرکت فعال داشت . هنگامی که عراق به مرزهای ایران اسلامی حمله ور شد ، در حالیکه در بیمارستان قلب بستری بود ، در لباس کمیته خود را به جبهه رساند . در آنجا به همراه دکتر چمران در جنگ های نامنظم به دشمن یورش برد و آنها را که به خرمشهر نفوذ کرده بودند ، تا مرز شلمچه به عقب راند . در همین واقعه بود که برادر بزرگتر او (ابراهیم) به شهادت نائل آمد.

او ، پس از پایان جنگ در حفاظت از کیان دین و ایران ، به تلاش شبانه روزی خود استمرار بخشید . در سال ۱۳۷۴ فرمانده منطقه انتظامی شهرستان قم شد . در همان سال به جانشینی ناحیه انتظامی سیستان و بلوچستا ن نیز درآمد . و یک سال بعد ، به عنوان فرمانده ناحیه انتظامی استان سیستان و بلوچستان گمارده شد تا با ایادی کفر و سوداگران مرگ مبارزه کند . بیست و پنجم آبان سا ل ۱۳۷۶ بود که در منطقه عملیاتی شیلر ، از توابع شهرستان زابل ، در رویارویی با اشرار به شهادت رسید .
1 2 3 4 5

 

 

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: