یـا شـهـیـد
۱۲ تیر ۱۳۹۳
1271

شهدای محراب جرمشان روشنگری مردم بود

به گزارش یا شهید به نقل از خبرگزاری تسنیم ، جنایات و خیانت‌های لجام گسیختگان گروهک رجوی در تیرماه 61 بار دیگر قلب ایمان مردم را نشانه رفت امام جمعه شهر یزد حکیم فرزانه آیت الله محمد صدوقی یکی از مردان راستین روزگار در یازدهمین روز تیرماه 61 به شهادت رسید تا بار دیگر دشمنی […]

به گزارش یا شهید به نقل از خبرگزاری تسنیم ، جنایات و خیانت‌های لجام گسیختگان گروهک رجوی در تیرماه 61 بار دیگر قلب ایمان مردم را نشانه رفت امام جمعه شهر یزد حکیم فرزانه آیت الله محمد صدوقی یکی از مردان راستین روزگار در یازدهمین روز تیرماه 61 به شهادت رسید تا بار دیگر دشمنی سازمان نفاق با آرمان‌های مردم انقلابی عیان گردد. آیت الله صدوقی غمخوار مردم و یار دلسورز انقلاب، منشأ خیرات فراوانی در شهر یزد بود که طعم شیرین آن هنوز در کام خسته شهر باقیست. این مرد خدا یاور نیازمندان و مددکار مستمندان بود و نقش پررنگی در هدایت مردم غیور شهر یزد بر جای گذاشت.

امام امت در پیامی به عنوان شهادت این اسوه صبر و پایداری فرمودند: “اینجانب دوستی عزیز را که بیش از 30 سال با او آشنا و روحیات عظیمش را از نزدیک درک کردم از دست دادم و اسلام خدمتگذاری متعهد، فقیهی فداکار و دانشمند را از دست داد و در ازای آن به هدف نهایی که آمال این شهیدان است نزدیک شد.”

کشور درگیر جنگ بود و بیشتر توان اجرایی کشور در مسائل مربوط به آن هزینه می‌شد. جریان نفاق با ایجاد حس نا امنی در کشور سعی داشت  تا حکومت را از پای بیندازد امام جمعه شهر کرمانشاه مجاهد خستگی ناپذیر آیت الله اشرفی اصفهانی شهید محراب است که خونش حیات آفرین انقلاب اسلامی بود. آیت الله اشرفی اصفهانی با حضور خویش در جبهه‌های نبرد ضمن سرکشی از رزمندگان و اشنایی با مسائل جنگ موجب تقویت سربازان اسلام می‌شدند. همچنین ایشان در خطبه‌های نماز جمعه همواره به مسائل مرتبط با دفاع مقدس می‌پرداختند. پس از آزادی خرمشهر خود را بلافاصله به این شهر قهرمان رساندند و همراه رزمندگان اسلام در مسجد جامع شهر نماز شکر به جا آوردند.

منافقین که از نفوذ بالای این روحانی برجسته و دانشمند بیدار و آگاه در استان مرزی کرمانشاه می ترسیدند بالاخره ایشان را در23 مهر سال 61 به شهادت رساندند. حضرات آیات مدنی، دستغیب، صدوقی و اشرفی اصفهانی قربانی کینه شدند. از آن ها به عنوان شهدای محراب یاد می‌شود. شهدایی که جرمشان روشنگری مردم بود

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: