یـا شـهـیـد
۱۲ آذر ۱۳۹۳
524

سنگ قبر خواندنی یک شهید …

به گزارش یا شهید به نقل از تا شهدا ،اسمش رضا بود. رضا نادری متولد دهمین روز از آبان ماه سال ۱۳۴۶ از شهرستان شاهرود. مسئول تیم شناسایی و اطلاعات تیپ قائم(عج). در روز میلاد امام رضا(ع) به دنیا آمده بود. برای همین اسمش رضا بود. در ریاضی و محاسبات استاد بود. قهرمانی دومیدانی کشور […]

به گزارش یا شهید به نقل از تا شهدا ،اسمش رضا بود. رضا نادری متولد دهمین روز از آبان ماه سال ۱۳۴۶ از شهرستان شاهرود. مسئول تیم شناسایی و اطلاعات تیپ قائم(عج). در روز میلاد امام رضا(ع) به دنیا آمده بود. برای همین اسمش رضا بود.
در ریاضی و محاسبات استاد بود. قهرمانی دومیدانی کشور را داشت. بیست و یک ساله بود. اما کارهای او کارشناسان جنگی را به حیرت وامی‌داشت.
در هر منطقه بهترین طرح‌ها را اجرا می‌کرد. در عملیاتی در منطقه کردستان به شناسایی منطقه رفت. بعد از آن دو روز در داخل چادر مشغول بود! به همراه مقدار زیادی کاغذ و مقوا و چسب!
روز بعد فرماندهان گردان‌ها را به داخل چادر دعوت کرد. چیزی که می‌دیدند باور کردنی نبود. ماکت کل منطقه عملیاتی را با مقوا و چسب به زیبایی ساخته بود!
هر سؤالی فرمانده گردان‌ها داشتند از روی ماکت جواب می‌داد! و یک نابغه جنگی بود. در شلمچه کاری کرده بود که آتش دشمن روی نیروهای ما نباشد. سنگرهایی طراحی کرد که هم از دید دشمن محفوظ باشد هم دیده‌بان بتواند بدون مشکل کارش را انجام دهد.
رضا یک خطاط بود. تابلوهای شهدا را می‌نوشت. یک نویسنده بود یک استاد ادبیات! زیباترین متن ادبی را چند روز قبل از شهادت برای عید قربان نوشته بود. روزی که رضا در همان روز قربانی خدا شد. عملیات مرصاد در پنجم مرداد ماه سال ۱۳۶۷ او را در سن ۲۱ سالگی آسمانی کرد. مزار پاک و مطهرش در شاهرود قرار دارد.

…..

efdg092098

….

….

قسمتی از وصیت نامه شهید نادری که بر روی سنگ مزار این شهید نوشته شده است:

ای برادر به کجا می‌روی، کمی درنگ کن! آیا با کمی گریه و خواندن یک فاتحه بر مزار من و امثال من، مسئولیتی را که با رفتن خود بر دوش تو گذاشته‌ایم فراموش خواهی کرد یا نه!؟
اما مسئولیت ادامه دادن راه ماست. ما نظاره می‌کنیم که تو چه خواهی کرد!!
والسلام_عبدالمعاصی رضا نادری

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: