یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۹ آذر ۱۳۹۳
482

540 عنوان پایان نامه و کتاب مورد حمایت بنیاد شهید قرار گرفت

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: امسال ۵۴۰ عنوان پایان نامه و کتاب در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد حمایت این بنیاد قرار گرفته است. به گزارش یاشهید،  ‘میعاد صادقی’  با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و نهادها و ارگانهای دولتی در کشور، ۴۰۰ عنوان […]

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: امسال ۵۴۰ عنوان پایان نامه و کتاب در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد حمایت این بنیاد قرار گرفته است.

به گزارش یاشهید،  ‘میعاد صادقی’  با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و نهادها و ارگانهای دولتی در کشور، ۴۰۰ عنوان کتاب به صورت مشارکتی ، ۱۰۰ عنوان کتاب و ۴۰ پایان نامه به صورت کامل مورد حمایت این بنیاد قرار گرفت و به چاپ و نشر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تشکل های شاهد و ایثارگری بازوان فکری و اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران در کشور هستند، خاطرنشان کرد: ۱۰۰ تشکل استانی و ۵۴ تشکل ملی که در استانها نیز دفتر دارند با بنیاد شهید و امور ایثارگران همکاری دارند.

وی ثبت و ضبط خاطرات شفاهی و سبک زندگی شهدا، والدین و خانواده های شهدا را اصلی ترین برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در حوزه پژوهشی و ترویجی عنوان کرد.

صادقی ادامه داد: اکثر والدین شهدا در آستان ۷۰ یا ۸۰ سالگی هستند و ممکن است فرصت طلایی ثبت خاطرات شهدا نزد آنان از دست برود.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با تقسیم بندی استانها در پنج منطقه، ثبت و ضبط خاطرات شفاهی و سبک زندگی شهدا، والدین و خانواده های شهدا و همچنین سیره عملی زندگی جانبازان و ایثارگران را در طول سه سال هدف گذاری کرده است.

وی با اشاره به سیاست بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور برای در اختیار گذاشتن اسناد، وصایا و کتب مربوط به شهدا برای جامعه، به طرح دیجیتال سازی کتابهای کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در این بنیاد اشاره کرد.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اظهار داشت: تا پایان سال جاری ۷۰۰ عنوان کتاب این کتابخانه به صورت دیجیتال و تحت محیط وب در اختیار هموطنان و پژوهشگران این حوزه قرار می گیرد

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: