یـا شـهـیـد
۲۱ آذر ۱۳۹۳
1562

دعای ندبه مورخ 21 آذرماه

به گزارش یاشهید ، صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و نیز سالروز شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت الله دستغیب مراسم دعای ندبه توسط حجت الاسلام و المسلمین تاج با حضور پرشور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ساعت 7/15 صبح در مهدیه شهدای بهشت […]

به گزارش یاشهید ، صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و نیز سالروز شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت الله دستغیب مراسم دعای ندبه توسط حجت الاسلام و المسلمین تاج با حضور پرشور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ساعت 7/15 صبح در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

این گزارش حاکیست : در این مراسم همچنین یاد و خاطره شهید نوجوان هاشم خلیلی که روز پنج شنبه 20 آذرماه بعد از 31 سال دوری از وطن پیکر مطهرش در کنار همرزمانش در قطعه 27 گلزار شهدا آرام گرفته بود گرامی داشته شد.

بسیجی شهید «هاشم خلیلی» فرزند علی‌اکبر متولد ۱۳۴۷ تهران بود. وی که برای رفتن به جبهه هنوز به سن قانونی نرسیده بود تاریخ تولد خود را در شناسنامه به ۱۳۴۶ یعنی یک سال بزرگتر تغییر داد و توسط لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (صلّی اللّه علیه و آله) به‌صورت داوطلبانه به جبهه اعزام شد. شهید خلیلی سال ۶۲ در عملیات خیبر و در منطقه جزیره مجنون به شهادت رسید.

پیکر این شهید ۱۵ساله در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقود الجسد جای گرفت. پیکر مطهر این شهید در جریان عملیات تفحص توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد.

IMG_7857 IMG_7852 IMG_7848 IMG_7842

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: