یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۲ دی ۱۳۹۳
1544

نقش دلیرمردان صنعت نفت در دفاع مقدس ماندگار و حرکت‌آفرین است

رییس جمهوری در پیامی به یادواره شهید محمد جواد تندگویان و ۱۰۴۹ شهید صنعت نفت، برگزاری این یادواره را فرصتی مغتنم برای به تصویر کشیدن بخشی از پایداری‌ها و مقاومت‌ها در عرصه صنعت نفت و جلوه نورانی و غرورآفرین بیش از یک هزار شهید این صنعت و در کنار آنان شهید سرافراز مهندس تندگویان دانست […]

رییس جمهوری در پیامی به یادواره شهید محمد جواد تندگویان و ۱۰۴۹ شهید صنعت نفت، برگزاری این یادواره را فرصتی مغتنم برای به تصویر کشیدن بخشی از پایداری‌ها و مقاومت‌ها در عرصه صنعت نفت و جلوه نورانی و غرورآفرین بیش از یک هزار شهید این صنعت و در کنار آنان شهید سرافراز مهندس تندگویان دانست و بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره این دلاورمردان، در حافظه ملت به ویژه نسل جوان، تاکید کرد.

به گزارش یاشهید،متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که در بیست و ششمین یادواره شهید تندگویان و ۱۰۴۹ شهید صنعت نفت در آبادان قرائت شد، به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سخن گفتن از سلحشورانی که با تکیه بر عشق، اخلاص و ایمان راسخ به سمت خطیرترین و حیاتی‌ترین آوردگاه‌های حق علیه باطل شتافتند، کاری بس دشوار است. در این میان، نقش دلیرمردانی که در لحظات حساس دفاع مقدس از سنگر راهبردی صنعت نفت با جان و دل محافظت کردند، همواره ماندگار و حرکت‌آفرین است. این تلاشگران با خلق حماسه‌هایی بی‌نظیر در اوج بحران‌ها و سختی‌ها اجازه ندادند حتی یک روز چرخ این صنعت سرمایه‌ساز و راهبردی از گردش بازماند. بی‌شک پویایی و خوداتکایی امروز کشورمان در عرصه‌های گوناگون به ویژه در صنعت و اقتصاد مرهون مجاهدت‌ها و خدمات توانفرسای این افتخارآفرینان در پاسداری از این نعمت خدادادی و سرمایه ملی است.
برگزاری این یادواره فرصتی مغتنم و ارزشمند برای به تصویر کشیدن بخشی از پایداری‌ها و مقاومت‌ها در عرصه صنعت نفت و جلوه نورانی و غرورآفرین بیش از یک هزار شهید این صنعت و در کنار آنان شهید سرافراز مهندس تندگویان است که همچون مشعلی در ضمیر همه آنان که سربلندی ایران عزیز را می‌خواهند، تابناک و فروزان است.
پاسداشت ایثار این حماسه‌سازان و بهره‌گیری از توان و ظرفیت علمی و هنری کشور در ترویج و گسترش فرهنگ جهاد و شهادت اقدامی شایسته است و جا دارد بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا یاد و خاطره این دلاورمردان، همواره تابناک و در حافظه ملت به ویژه نسل جوان زنده بماند.
اینجانب با ادای احترام به مقام شامخ تمامی شهدای صنعت نفت و خانواده‌های صبور آنها، توفیق روزافزون همه تلاشگران عرصه ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت را از درگاه ایزد منان مسألت دارم.
حسن روحانی

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: