یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۵ دی ۱۳۹۳
1449

پیکر شهید مرتضی معماری تشییع شد

صبح دیروز پیکر جانباز ۷۰ درصد شهید حاج مرتضی معماری با حضور فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان در سمنان تشییع شد. به گزارش یا شهید، در مراسم تشییع شهید معماری،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، امیر زارع فرمانده لشکر تکاور ذوالفقار، سردار شاهچراغی فرمانده سپاه قائم آل محمد،معاونین استاندار، فرماندار و […]

صبح دیروز پیکر جانباز ۷۰ درصد شهید حاج مرتضی معماری با حضور فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان در سمنان تشییع شد.

به گزارش یا شهید، در مراسم تشییع شهید معماری،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، امیر زارع فرمانده لشکر تکاور ذوالفقار، سردار شاهچراغی فرمانده سپاه قائم آل محمد،معاونین استاندار، فرماندار و جمعی از طلاب،روحانیون و مدیران دستگاه‎های اجرایی و همرزمان این شهید والامقام حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، و نماینده مردم استان در خبرگان رهبری بر پیکر این شهید نماز خواند و سپس پیام استاندار سمنان و یادداشتی از همسر این جانباز شهید قرائت شد.

 پیکر این شهید با نظم خاصی و همراه با مارش نظامی با حضور نیروهای ارتش جمهوری اسلامی تشییع شد.

 جانباز 70 درصد حاج مرتضی معماری که بر اثر برخورد ترکش به سر به افتخار جانبازی نائل شده بودند و یادگار دوران ایثار را همچنان در سر خود داشت، روز گذشته پس از یک عمل جراحی در تهران به شهادت رسید.

این جانباز که از ناحیه دو چشم نیز نابینا بودند، در سال 1360 در عملیات بستان در اثر برخورد ترکش به سر جانباز شدند.

گفتنی است: این شهید آخرین مشق عشق را با اهدای پنج عضو بدن خود نوشت و به پنج بیمار نیازمند حیات دوباره‌ای بخشید.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: