یـا شـهـیـد
03 خرداد 1396
739

فاتحان خرمشهر در گلزار شهدای تهران به روایت تصویر

به مناسبت سالگرد فتح خرمشهر تصاویر فاتحان خرمشهر در گلزار شهدای تهران را باهم می بینیم. به گزارش یاشهید ،در خیال خرمشهر که کنار کارون آرام نشسته بود، هیچ صدای خمپاره ای نبود؛ نخلستان هایش صدای چرخ های تانک را تا آن روز نشنیده بود؛ تا شهریور ماه 59 که خرمشهر، خونین شهر شد. پس […]

به مناسبت سالگرد فتح خرمشهر تصاویر فاتحان خرمشهر در گلزار شهدای تهران را باهم می بینیم.

به گزارش یاشهید ،در خیال خرمشهر که کنار کارون آرام نشسته بود، هیچ صدای خمپاره ای نبود؛ نخلستان هایش صدای چرخ های تانک را تا آن روز نشنیده بود؛ تا شهریور ماه 59 که خرمشهر، خونین شهر شد. پس از گذشت روزهای تاریک و پر دود اسارت، در سوم خرداد 1361 شهر از اشغال درآمد؛ خرمشهر شهر نخل های سوخته، شهر نخل های بی سر و شهر مقاومت و ایثار.

اگرامروز در هر شهر و روستایی به گلزار شهیدان گذر کنیم و تاریخ نقش بسته بر سنگ مزارها را مرور کنیم، خواهیم دید که مجموعه شهیدان سوم خرداد سال 1361 الگویی کوچک از ملت مقاوم ایران است که چونان سپهری پر ستاره می درخشد.

بدون تردید سوم خرداد سالروز آزدسازی خرمشهر، یکی از پررنگ‌ترین و پرافتخارترین روزهای تقویم ایرانیان در سی و چهار سال گذشته بوده است؛ فتح خرمشهردر تاریخ جنگ ایران و عراق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خبر آزادی خرمشهر آن چنان شگفت‌آور بود که در سراسر میهن اسلامی ما مردم را به وجد آورد.

با اعلام خبر فتح خرمشهر مردم ایران بسان خانواده‌ای بزرگ که فرزند از دست رفته خود را باز یافته است اشکهای شادی و شعف خود را نثار روح شهدای حماسه‌آفرین صحنه‌های شورانگیز این نبرد کردند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: