یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۴ بهمن ۱۳۹۳
1876

گرامیداشت سی و دومین سالروز مفقودالاثر شدن شهید ابراهیم هادی

صبح امروز و در پایان مراسم پرفیض دعای ندبه مراسم گرامیداشت سی و دومین سالروز مفقودالاثر شدن شهید پهلوان ابراهیم هادی با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار گردید. به گزارش یاشهید ، صبح امروز و در پایان مراسم پرفیض دعای ندبه مراسم گرامیداشت سی و دومین سالروز مفقودالاثر شدن پهلوان شهید ابراهیم […]

صبح امروز و در پایان مراسم پرفیض دعای ندبه مراسم گرامیداشت سی و دومین سالروز مفقودالاثر شدن شهید پهلوان ابراهیم هادی با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، صبح امروز و در پایان مراسم پرفیض دعای ندبه مراسم گرامیداشت سی و دومین سالروز مفقودالاثر شدن پهلوان شهید ابراهیم هادی با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با مداحی مداحان اهل بیت در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

ابراهیم هادی در اول اردیبهشت سال 1336 در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان دیده به هستی گشود.او چهارمین فرزند خانواده به شمار می رفت.با این حال پدرش،مشهدی محمد حسین،به او علاقه خاصی داشت.

او نیز منزلت پدر خویش را بدرستی شناخته بود.پدری که با شغل بقالی توانسته بود فرزندانش را به بهترین نحو تربیت نماید. ابراهیم نوجوان بود که طعم تلخ یتیمی را چشید.از آنجا بود که همچون مردان بزرگ،زندگی را به پیش برد. دوران دبستان را به مدرسه طالقانی رفت و دبیرستان را نیز در مدارس ابوریحان و کریم خان زند.سال 55 توانست به دریافت دیپلم ادبی نائل شود.از همان سال های پایانی دبیرستان مطالعات غیر درسی را نیز شروع کرد.

حضور در هیئت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر علامه محمد تقی جعفری بسیار در رشد شخصیتی ابراهیم موثر بود.در دوران پیروزی انقلاب شجاعت های بسیاری از خود نشان داد.

او همزمان با تحصیل علم به کار در بازار تهران مشغول بود.پس از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و بعد از آن به آموزش و پرورش منتقل شد.ابراهیم همچون معلمی فداکار به تربیت فرزندان این مرز و بوم مشغول شد. اهل ورزش بود.با ورزش پهلوانان یعنی ورزش باستانی شروع کرد.در والیبال و کشتی بی نظیر بود.هرگزدر هیچ میدانی پا پس نمی کشید.

مردانگی او را می توان در ارتفاعات سر به فلک کشیده بازی دراز و گیلان و غرب تا دشت ها ی سوزان جنوب مشاهده کرد.حماسه های او در این مناطق هنوز در اذهان یاران قدیمی جنگ تداعی می کند.

در والفجر مقدماتی پنج روز به همراه بچه های گردان های کمیل و حنظله در کانالهای فکه مقاومت کردند.اما تسلیم نشدند. سر انجام در 22 بهمن سال 61 بعد از فرستادن بچه های باقی مانده به عقب،تنهای تنها با خدا همراه شد.دیگر کسی او را ندید. او همیشه از خدا می خواست گمنام بماند.چرا که گمنامی صفت یاران خداست.خداهم دعایش را مستجاب کرد.ابراهیم سالهاست که گمنام و غریب در فکه مانده تا خورشیدی باشد برای راهیان نور.

این گزارش حاکیست : یادمان جاویدالاثر ابراهیم هادی در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) می باشد .

1 2 3 4 5

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: