یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۳ اسفند ۱۳۹۳
555

شناسایی هویت شهید گمنامِ اصفهانی، ۶ سال پس از تدفین

هویت یک شهید اصفهانی با نام «شهید محسن نبوی» که ۶ سال پیش به عنوان شهید گمنام در استان کرمانشاه به خاک سپرده شده بود، شناسایی شد. به گزارش یاشهید ، هویت یک شهید اصفهانی که ۶ سال پیش به عنوان شهید گمنام در استان کرمانشاه به خاک سپرده شده بود، شناسایی شد. «شهید محسن نبوی» […]

هویت یک شهید اصفهانی با نام «شهید محسن نبوی» که ۶ سال پیش به عنوان شهید گمنام در استان کرمانشاه به خاک سپرده شده بود، شناسایی شد.

به گزارش یاشهید ، هویت یک شهید اصفهانی که ۶ سال پیش به عنوان شهید گمنام در استان کرمانشاه به خاک سپرده شده بود، شناسایی شد.

«شهید محسن نبوی» فرزند عبدعلی و متولد شهر اصفهان است که به عنوان یک بسیجی داوطلب توسط لشکر ۱۴ امام حسین(ع)  به جبهه اعزام شد و در چهارم اسفندماه سال ۱۳۶۵ مفقود الاثر شد. پیکر مطهر این شهید ۶در اسفندماه سال ۸۶ توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در منطقه شلمچه کشف شد و همزمان با ایام فاطمیه به عنوان شهید گمنام در سال ۸۷ در گلستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب واقع در استان کرمانشاه به خاک سپرده شد.

هم اکنون بعد از گذشت ۲۸ سال از شهادت این شهید والامقام و ۶ سال از خاکسپاری‌اش، هویت پیکر شهید توسط آزمایش DNA  و تطبیق آن با نمونه ژنتیک خانواده شناسایی شد. پدر و مادر این شهید، که هر دو در قید حیات هستند، ۷ اسفندماه به استان کرمانشاه سفر کرده و بعد از ۲۸ سال چشم انتظاری با شهید خود ملاقات خواهند کرد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: