یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۳ اسفند ۱۳۹۳
1846

پیکر شهید نظری پس از ۳۲ سال شناسایی شد

نماینده کمیته جست و جوی مفقودین در استان همدان از شناسایی پیکر مطهر پاسدار شهید فتح‌الله نظری پس از ۳۲ سال مفقودیت خبر داد. به گزارش یاشهید ، “محمدجواد زمردیان” از شناسایی پیکر مطهر پاسدار شهید فتح الله نظری پس از 32 سال مفقودیت خبر داد و گفت: شهید فتح الله نظری در سال 1341 در […]

نماینده کمیته جست و جوی مفقودین در استان همدان از شناسایی پیکر مطهر پاسدار شهید فتح‌الله نظری پس از ۳۲ سال مفقودیت خبر داد.

به گزارش یاشهید ، “محمدجواد زمردیان” از شناسایی پیکر مطهر پاسدار شهید فتح الله نظری پس از 32 سال مفقودیت خبر داد و گفت: شهید فتح الله نظری در سال 1341 در روستای زیرابید از توابع ملایر چشم به جهان گشوده و پس از گذراندن تحصیلات ابتدائی، برای ادامه تحصیل به روستای حسین آباد شاملو رفت.

وی ادامه داد: این شهید بزرگوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه پاسداران در سال 58 و در سن 17 سالگی به فرمان امام (ره) لبیک گفته و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محلق شد.

زمردیان درباره نحوه شهادت این شهید گفت: شهید فتح الله نظری در مناطق جنگی به ماموریت های مختلف پرداخته و با توجه به لیاقتی که از خود نشان داد در آخرین ماموریت خود به عنوان فرمانده گروهان در منطقه قصر شیرین پس از نبردی جانانه و مظلومانه در تاریخ 15 مردادماه سال 61 در عملیات ثارالله به فیض شهادت نائل آمد که به علت وضعیت جغرافیایی منطقه و اشرافیت دشمن امکان انتقال پیکر وی و همرزمانش میسر نشد.

وی ادامه داد: پس از سالها در تاریخ 25 بهمن سال 93 بقایائی از پیکر مطهر شهدای آن منطقه توسط نیروهای کمیته جست و جوی مفقودین کشف شده که به علت عدم وجود مدارک شناسائی همراه شهیدان این ابدان مطهر، پس از برداشت نمونه استخوان به عنوان شهید گمنام، در فروردین سال 92 در مناطقی از کشور آرام گرفته تا مایه فخر، عزت و اقتدار ایران و ایرانی شود.

این مقام مسئول با اشاره به نحوه شناسائی هویت این شهید خاطرنشان کرد: در اردیبهشت سال 93 و پس از تشکیل نمایندگی کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در استان و آغاز عملیات اخذ نمونه های خونی از والدین معظم شهدا، در بهمن ماه سالجاری انطباق نمونه خونی حبیب الله نظری پدر شهید، با پیکری آرمیده در پایگاه هوائی دوم شکاری شهید فکوری تبریز مثبت و مشخص شد آن شهید والامقام سرهنگ پاسدار شهید فتح الله نظری،از فرماندهان لشگر 32 انصار الحسین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان همدان است.

وی افزود: در پی انتشار این خبر، امیر فرماندهی نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن عرض تبریک شناسائی پیکر مطهر این شهید بزرگوار، دستور برگزاری مراسم با شکوه تجلیل از مقام شهید و خانواده مکرم ایشان را ابلاغ کرده که بر این اساس مقرر شد ابتدا گروهی از فرماندهان و پیشکسوتان نیروی هوائی با عزیمت به منزل شهید مراتب ادای احترام به مقام شهید و خانواده وی را به جای آورده سپس به صورت گروهی متشکل از خانواده شهید مسئولان شهرستان و فرماندهان نظامی برای زیارت مزار شهید عازم تبریز شوند.

زمردیان ادامه داد: روز دوشنبه 4 اسفندماه 93 مراسم استقبال از خانواده شهید و تجلیل از مقام شهیدتوسط فرماندهان و پرسنل نیروی هوائی، مسئولان و مردم تبریز در پایگاه هوائی دوم شکاری شهید فکوری تبریز برگزار و مراسماتی نیز در همدان و زادگاه شهید برگزار خواهد شد که مراتب متعاقبا به اطلاع مردم شهید پرور و ولائی می رسد . لازم به ذکر است؛ مادر مکرم شهید فتح الله نظری در سال 1390 به رحمت ایزدی پیوسته و درحال حاضر شهید دارای پدر، 4 برادر و 2 خواهر است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: