یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۳ اسفند ۱۳۹۳
1208

فردا؛ بزرگداشت پانزدهمین سالگرد شهادت «یوسف رضا ابوالفتحی»

پانزدهمین سالگرد شهادت پاسدار یوسف رضا ابوالفتحی فرمانده اسبق نیروی انتظامی تهران و یادبود برادر شهیدش غلامرضا ابوالفتحی فردا پنجشنبه ۱۴ اسفندماه برگزار می‌شود. به گزارش یاشهید ، پانزدهمین سالگرد شهادت پاسدار یوسف رضا ابوالفتحی فرمانده اسبق نیروی انتظامی تهران و یادبود برادر شهیدش غلامرضا ابوالفتحی فردا پنجشنبه 14 اسفندماه برگزار می‌شود. این مراسم با قرائت […]

پانزدهمین سالگرد شهادت پاسدار یوسف رضا ابوالفتحی فرمانده اسبق نیروی انتظامی تهران و یادبود برادر شهیدش غلامرضا ابوالفتحی فردا پنجشنبه ۱۴ اسفندماه برگزار می‌شود.

به گزارش یاشهید ، پانزدهمین سالگرد شهادت پاسدار یوسف رضا ابوالفتحی فرمانده اسبق نیروی انتظامی تهران و یادبود برادر شهیدش غلامرضا ابوالفتحی فردا پنجشنبه 14 اسفندماه برگزار می‌شود.

این مراسم با قرائت زیارت عاشورا بر سر مزار شهید در قطعه 29 گلزار شهدای تهران آغاز شده و با سخنرانی و مدیحه‌خوانی همراه خواهد بود.

پانزدهمین سالگرد شهادت یوسف‌رضا ابوالفتحی روز پنجشنبه از ساعت 10 الی 12 با حضور خانواده معظم این شهید و دیگر شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود. پس از پایان مراسم با غبارروبی و نثارگل تجدید میثاقی دوباره با این شهدا صورت می‌گیرد.

139312131109044144858144

شهید یوسف رضا ابوالفتحی سال 1334 در خانواده ای از اهالی شهرستان نهاوند از توابع همدان به دنیا آمد. دوران کودکی و نوجوانی خود را با کار مستمر و تحصیل پشت سر نهاد طوری که مراتب تحصیلی اش را با جهد فراوان تا مقطع دیپلم پیش برد و به عنوان جوانی متدین همراه با اندوخته های معنوی و علمی آماده پذیرائی مسئولیت های بزرگ زندگی شد و در مسیر کمال و بالندگی گام برداشت.

قبل از انقلاب هنگامی که سیل خروشان مردم به رغم ایمان و اخلاص به حکومت اسلامی و امام (ره) به خیابان‌ها ریختند دوشادوش مردم در جهت سرنگونی رژیم پلید شاهنشاهی فداکاری کرد. او انسانی مهربان, فروتن, مذهبی زحمتکش و مقاوم بود. برپایی نماز, شرکت در مراسم دعا و نیایش و هیات‌های مذهبی به روح مقدسش صیقل می‌بخشید. با مشکلات و مصائب زندگی با صبر و حوصله برخورد می کرد و اطرافیان را هم به این امر تشویق می‌کرد. وی پس از به ثمر رسیدن انقلاب عزیز اسلامی, در سال 57 به جمع پاسداران کمیته انقلاب اسلامی در آمد و اوج شکوفائی شخصیتش در این مرحله از زندگی برای خدمت و انجام وظیفه به امت مسلمان کشورمان به معرض ظهور درآمد.

با عشق و علاقه ای که به امر آموزش داشت پس از چندی موفق به اخذ مدرک لیسانس نظامی شد. در زمانی که حملات کفار بعثی به کشورمان شروع شد سریعا با حضور فعال در جبهه های حق علیه باطل به رشادت, ایثار و افتخار آفرینی پرداخت و خدمات بسیاری در خطوط مقدم جبهه‌ها انجام داد. شهید ابوالفتحی از بدو استخدام به رغم لیاقت‌های شایان توجهی که داشت مسئولیت‌های بسیاری را عهده دار بود از جمله معاون کمیته منطقه یک تهران‌, مدیر کل مواد مخدر فرمانده گردان‌, معاون جنگ کمیته انقلاب‌, فرمانده یگان حفاظت‌, فرمانده کل عملیات کمیته انقلاب اسلامی‌ فرمانده قرارگاه مرکزی محمدرسول الله (ص‌)‌, فرمانده یگان دریایی کل کمیته‌, جانشین معاون اطلاعات و عملیات کل‌, فرمانده محور در کردستان‌, فرمانده قصر شیرین‌, فرمانده ناحیه انتظامی تهران بزرگ و در آخرین مسئولیتش که فرمانده انتظامی استان فارس را بر عهده داشت در حین درگیری با اشرار مسلح و آدم ربایان در شهرستان فسا واقع در ناحیه انتظامی فارس در حالی که شهید فرماندهی عملیات را برعهده داشت بر اثر اصابت تیر مجروح شد.

این مجاهد دلیر و بزرگوار که تمام زندگی خود را وقف این مرز و بوم کرده بود حتی در عزیزترین روز زندگیش دست از مجاهدت برنداشت و در شب ازدواج فرزندش با شنیدن خبر گروگان گیری (بعضی از کارکنان‌) توسط اشرار همان شب راهی منطقه لارستان شد و در یازدهمین روز بهمن ماه سال 1378 بر اثر نقص فنی هلی‌کوپتر و سقوط در دریاچه مهارلو به جمع جان باختگان طریق فضیلت و آزادگی پیوست و با کاروان راهیان سپید همراه شد تا با شهادت مظلومانه خود لزوم حراست مستمر و همه جانبه از دستاوردهای انقلاب اسلامی را گواهی کند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: