یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۹ مرداد ۱۳۹۶
1043

طنین دعای ندبه در گلزار شهدا همزمان با سالگرد شهادت علیرضاموحد دانش

not found

مراسم دعای ندبه به مناسبت سالروز شهادت علیرضا موحد دانش صبح روز جمعه 13 مردادماه ساعت ۷:۱۵ در مهدیه شهدای گلزار شهدای تهران برگزار می‌شود. به گزارش یاشهید ،به مناسبت سالروز شهادت شهید علیرضا موحددانش و نیز میلاد با سعادت امام رضا(ع) دعای ندبه این هفته جمعه 13 مردادماه در گلزار شهدای تهران طنین‌انداز می‌شود. […]

مراسم دعای ندبه به مناسبت سالروز شهادت علیرضا موحد دانش صبح روز جمعه 13 مردادماه ساعت ۷:۱۵ در مهدیه شهدای گلزار شهدای تهران برگزار می‌شود.

به گزارش یاشهید ،به مناسبت سالروز شهادت شهید علیرضا موحددانش و نیز میلاد با سعادت امام رضا(ع) دعای ندبه این هفته جمعه 13 مردادماه در گلزار شهدای تهران طنین‌انداز می‌شود.

مراسم دعای ندبه ساعت 7:15 صبح روز جمعه؛ با زمزمه حاج سیدصادق قندهاری، با حضور خانواده این شهید و دیگر خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران در مهدیه شهدای گلزار شهدای تهران برگزار می‌شود.

پس از پایان قرائت دعای ندبه مزار شهید علیرضا موحد دانش درگلزار شهدا غبارروبی، عطرافشانی و گلباران می‌شود.

علیرضا اولین فرزند خانواده «موحد دانش» در سال 1337 در تهران به دنیا آمد. در سال 1355 بعد از اخذ دیپلم به سربازی اعزام شد و پس از فرمان امام خمینی مبنی بر فرار سربازان از پادگانها، وی نیز از پادگان گریخت و به جمع انقلابیون پیوست.

پس از پیروزی انقلاب، در كمیته انقلاب اسلامی شمیران به فعالیت مشغول شد. علیرضا در فروردین ماه 1358 به عضویت سپاه پاسداران در آمد و ابتدا مأموریت حراست از بیت امام خمینی(ره) را بر عهده گرفت. با آغاز غائله كردستان، به كردستان رفت و در چند عملیات پاكسازی علیه ضد انقلابیون شركت كرد. پس از آن به جبهه اعزام شد و به عنوان جانشین محسن وزوایی در عملیات بازی دراز حضور یافت و در همین عملیات، یك دستش قطع شد.

وی پس از عملیات مطلع الفجر به مكه معظمه مشرف شد.

مدتی بعد به تیپ 27 محمد رسول الله (ص) اعزام شد تا به عنوان معاون گردان حبیب بن مظاهر مأموریتش را انجام دهد.

وی پس از خاتمه عملیات فتح المبین، فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را بر عهده گرفت و نقش فعالی در مراحل سه گانه الی بیت المقدس و آزادی خرمشهر ایفا كرد.

در خرداد سال 1361 با دختری مؤمنه عقد ازدواج بست. پس از پایان عملیات بیت المقدس، به همراه قوای محمد رسول الله (ص) به لبنان اعزام شد.

بعد از بازگشت از لبنان، فرماندهی تیپ 10 سید الشهدا (ع) را بر عهده گرفته، در عملیات والفجر 1 با این تیپ وارد عملیات شد و در همان عملیات نیز مجدداً مجروح گردید.

فرمانده شجاع سپاه اسلام،علیرضا موحد دانش، سرانجام در تاریخ 13 مرداد 1362 در عملیات والفجر 2 در منطقه حاج عمران، در حالی كه فرماندهی تیپ 10 سید الشهدا (ع) را بر عهده داشت به فیض شهادت رسید.

 

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: