یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۳ آبان ۱۳۹۶
4134

بزرگداشت سردار شهید «جواد حاج خداکرم» برگزار میگردد

بزرگداشت سردار شهید «حاج جواد حاجی خداکرم» روز پنج شنبه 25 آبان ماه در قطعه ۲۴ گلزار شهدای تهران برگزار می‌شود.

به گزارش یاشهید ، بزرگداشت سردار شهید «جواد خداکرم» روز پنجشنبه 25 آبان‌ماه در گلزار شهدای تهران برگزار می‌شود.

این مراسم با حضور خانواده شهید خداکرم و همرزمان او بر سر مزار شهید در قطعه 24 گلزار شهدای تهران برگزار می‌شود.

بزرگداشت سردار شهید خداکرم ساعت 14:30 با قرائت زیارت عاشورا مداحان اهل بیت(ع) همراه خواهد بود. بعد از اتمام زیارت عاشورا حاضران در این مراسم به سینه‌زنی و سوگواری برای اهل بیت(ع) می‌پردازند.

در پایان این مراسم خانواده شهدا و ایثارگران با عطرافشانی و غبارروبی از مزار شهید، با شهید «جواد حاجی خداکرم» تجدید میثاق می‌کنند.

سردار شهید جواد خدا کرم در سال 1334 در یکی از محله‌های جنوب تهران در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. با ورود حضرت امام (قدس سره) به کشور اسلامی تحت رهبری آن بزرگوار لباس مقدس کمیته انقلاب را به تن کرد ابتدا در کمیته استقبال از حضرت امام وبعد در کمیته انقلاب اسلامی به انجام وظیفه پرداخت. با شروع توطئه کردستان از سوی استکبار در سال 57 بفرمان حضرت امام به کردستان رفتند و در کنار دکتر چمران و شهید قرنی حماسه‌ها خلق کردند.

با شروع جنگ تحمیلی در حالی که سردار شهید در بیمارستان قلب بستری بود متوجه شد که برادرش از برادران کمیته و محله گردانی را به نام میثم تشکیل داده و می‌خواهند به جبهه بروند شبانه از بیمارستان بیرون آمد و همراه آنها به جبهه می‌رود و در یک عملیات بزرگ همراه با شهید چمران در جنگ‌های نامنظم به دشمن حمله کرده و عراقیهای داخل شهر خرمشهر را، تامرز شلمچه به عقب می‌رانند که درهمین عملیات ابراهیم شهید می‌شود و ایشان جنازه او را به دوش می‌کشد و به تهران می‌آورند و بعد از به خاکسپاری به جبهه برگشتند.

وی پس از سال‌ها مجاهدت و سخت‌کوشی برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی و خدمت در این راستا آبان‌ماه سال 1376 در شهرستان زابل بر اثر اصابت گلوله در کمین اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسید.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: