یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۵ آبان ۱۳۹۶
1687

بیستمین سالگرد سردار شهید حاجی خداکرم برگزار گردید+عکس

بیستمین سالگرد شهادت پاسدار شهید سردار حاج جواد حاجی خداکرم با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار گردید.

به گزارش یاشهید ، عصر امروز پنج شنبه 25 آبان ماه مراسم بزرگداشت بیستمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج جواد خداکرم باقرائت زیارت عاشورا و سینه زنی و مداحی مداحان اهلبیت و با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بر سر مزارش در قطعه 24 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزارگردید.

این گزارش حاکیست : در پایان این مراسم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بانثارگل و قرائت فاتحه همواره یاد و خاطره این سردار شهید را گرامی داشتند.

سردار شهید جواد خدا کرم در سال ۱۳۳۴ در یکی از محله‌های جنوب تهران در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. با ورود حضرت امام (قدس سره) به کشور اسلامی تحت رهبری آن بزرگوار لباس مقدس کمیته انقلاب را به تن کرد ابتدا در کمیته استقبال از حضرت امام وبعد در کمیته انقلاب اسلامی به انجام وظیفه پرداخت. با شروع توطئه کردستان از سوی استکبار در سال ۵۷ بفرمان حضرت امام به کردستان رفتند و در کنار دکتر چمران و شهید قرنی حماسه‌ها خلق کردند.

با شروع جنگ تحمیلی در حالی که سردار شهید در بیمارستان قلب بستری بود متوجه شد که برادرش از برادران کمیته و محله گردانی را به نام میثم تشکیل داده و می‌خواهند به جبهه بروند شبانه از بیمارستان بیرون آمد و همراه آنها به جبهه می‌رود و در یک عملیات بزرگ همراه با شهید چمران در جنگ‌های نامنظم به دشمن حمله کرده و عراقیهای داخل شهر خرمشهر را، تامرز شلمچه به عقب می‌رانند که درهمین عملیات ابراهیم شهید می‌شود و ایشان جنازه او را به دوش می‌کشد و به تهران می‌آورند و بعد از به خاکسپاری به جبهه برگشتند.

وی پس از سال‌ها مجاهدت و سخت‌کوشی برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی و خدمت در این راستا آبان‌ماه سال ۱۳۷۶ در شهرستان زابل بر اثر اصابت گلوله در کمین اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسید.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: