یـا شـهـیـد
۱۴ تیر ۱۳۹۷
2502

جشن ۵۳ سالگی شهید مسلم فراهانی+تصاویر

مراسم جشن تولد 53 سالگی شهید مسلم فراهانی عصر امروز پنج شنبه 14 تیرماه با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

به گزارش یاشهید ، مراسم جشن تولد 53 سالگی شهید مسلم فراهانی عصر امروز پنج شنبه 14 تیرماه با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

این گزارش حاکیست : این مراسم با روایتگری حاج علی حسنی یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و نیز با سخنرانی حاج اصحاب کریمی معاون اجرایی سپاه محمد رسول الله (ص) و با اجرای گروه سرود عترت در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

در این مراسم معاون اجرایی سپاه محمدرسول الله (ص) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والامقام بیان نمود : جریان هشت سال دفاع مقدس را، یک جریان اعتقادی و ولایتی توصیف کرد و ادامه داد: «جریان جنگ تحمیلی، جریانی است که به دنیا ثابت کرد اگر کسی بخواهد مقابل اسلام ناب ما بایستد، در مقابل تمام دنیا و کفرشان می ایستیم و این برای آنها اثبات شده است و به خوبی به آن واقفند.»

یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس خاطر نشان کرد: «شما نسل سومی ها، باید بدانید که شهدا چه کسانی بودند و با تفکر جبهه و جنگ، ایثار و شهادت آشنا شوید.

روز شهادت مسلم روز تولدی دوباره برای اوست که او را جاودانه کرد به همین خاطر هر سال در تیرماه برایش جشن تولد می‌گیرد. شهیدی که در ۱۵ تیرماه متولد شد، ۵ تیرماه به شهادت رسید و ۱۱ تیرماه به خاک سپرده شد.

شهید مسلم فراهانی در 15 تیر 1344 در تهران به دنیا آمد. 2 بار به جبهه اعزام شد. در عملیات فتح‌المبین سال 60 شرکت کرد و بعد از آن به غرب رفت. 10 روز مانده بود که 17 سالش تمام شود که در 5 تیر سال 1361 در تپه شیا کوه قبل از عملیات رمضان شهید شد. او درحالی که آخرین لحظات عمر خود دعای «اللهم ارزقنی توفیق الشهاده فی سبیلک» را زمزمه می‌کرد، به شهادت رسید. مسلم در قسمتی از وصیت‌اش نوشته است: «کسی که ضد ولایت فقیه است، در تشییع جنازه من شرکت نکند.»

پیکر مطهر این شهید والامقام در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران آرام گرفته است که میعادگاه صدها هزار زائر شهدا می باشد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: