یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۹ شهریور ۱۳۹۷
398

مزار شهیدان رجایی و باهنر گلباران شد

صبح امروز و در ادامه مراسم پرفیض دعای ندبه مزار شهیدان رجایی و باهنر با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گلباران شد.

به گزارش یاشهید ، صبح امروز جمعه ۹ شهریورماه و در ادامه مراسم پرفیض دعای ندبه مزار شهیدان رجایی و باهنر با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گلباران شد.

این گزارش حاکیست : صبح آدینه امروز و در آخرین روز از هفته دولت و به مناسبت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر مزار این دو شهید والامقام با حضور اقشارمختلف مردم و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گلباران شد.

شهید محمد علی رجایی ، درسال ۱۳۱۲ هـ . ق ، درشهرستان قزوین متولد شد و شهید حجت الاسلام دکتر محمد جواد باهنر، درسال ۱۳۱۲ دریک خانواده پیشه ور ساده درشهر کرمان به دنیا آمد .

به دنبال عزل بنی صدر از ریاست جمهوری ، شهید رجایی با رای اکثریت مردم محرومی که شاهد تلاشهای صادقانه این فرزند صدیق ملت ومقلد با وفای امام ( ره ) بودند به ریاست جمهوری انتخاب شد . دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی که توان تحمل وجود این مایه امید مستضعفان و عنصر ارزشمند و دلسوز را نداشتند درهشتم شهریور ماه ۱۳۶۰ او را به همراه یار قدیمی اش شهید باهنر در انفجار دفتر نخست وزیری به شهادت رساندند و پیکر مطهرشان در جوار شهید بهشتی در یادمان شهدای هفتم تیر قطعه ۲۴ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران آرام گرفته است.

 

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: