یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۲۷ شهریور ۱۳۹۷
1420

در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) نواخته می شود:هشتمین زنگ دانش آموز شهید همزمان با آغاز سال تحصیلی

هشتمین زنگ دانش آموز شهید با هدف پاسداشت یاد و خاطره جانفشانی های 36000 دانش آموز شهید کشور و 3650 شهید دانش آموز شهید آرمیده در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) با شعار “دانش آموزان دیروز، آموزگاران امروز” در روز یکشنبه اول مهر ماه 1397 به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با حضور شهردار تهران و وزیر آموزش و پرورش در گلزارشهدای بهشت زهرا(س) نواخته می شود.

هشتمین زنگ دانش آموز شهید با هدف پاسداشت یاد و خاطره جانفشانی های 36000 دانش آموز شهید کشور و 3650 شهید دانش آموز شهید آرمیده در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) با شعار “دانش آموزان دیروز، آموزگاران امروز” در روز یکشنبه اول مهر ماه 1397 به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با حضور  شهردار تهران و وزیر آموزش و پرورش در گلزارشهدای بهشت زهرا(س) نواخته می شود.
 به گزارش یاشهید ، مراسم زنگ دانش آموز شهید که هر ساله با همت سازمان بهشت زهرا(س) و همکاری بنیاد شهیدوامورایثارگران تهران بزرگ و وزارت آموزش و پرورش برگزار میشود، به عنوان الگویی در سراسر کشور مورد توجه قرار گرفته و این مراسم در کلیه استان های کشور برگزار می شود.
فرهنگسازی در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره دانش آموزان شهید و نونهالانی که برای دفاع از ایران اسلامی جان فشانی و ایثارگری کردند و با جهاد در راه خدا در دوران دانش آموزی خود آموزگاران امروز بشریت شدند از دیگر اهداف این مراسم فرهنگی است.
هشتمین زنگ دانش آموز شهید با حضور مهندس افشانی شهردار تهران و همچنین خانواده های معظم شهدای دانش آموز، شخصیت های فرهنگی و اجتماعی کشور نواخته می شود، پرواز کبوتران خونین بال به صورت نمادین به تعداد دانش آموزان شهید تهران، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای دانش آموز و برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس با رویکرد حضور دانش آموزان در دفاع مقدس از برنامه های این مراسم خواهد بود.
لازم به توضیح است این مراسم با حضور دانش آموزان تهرانی، خانواده های شهدای دانش آموز،جامعه فرهنگیان، روحانیون حوزه و مسئولین شهرداری تهران و وزارت آموزش و پرورش، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و چهره های فرهنگی کشور ساعت11 صبح یکشنبه اول مهر ماه در سالن مهدیه شهدا(سالن دعای ندبه) گلزارشهدای بهشت زهرا(س) برگزار می گردد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: