یـا شـهـیـد
گروه اخبار
05 آگوست 2015
569

نجوای دعای ندبه به یاد سردار شهید علیرضا موحددانش

not found

صبح آدینه این هفته زمزمه دعای پرفیض ندبه به یاد سردار شهید حاج علیرضا موحددانش فرمانده لشگر ده حضرت سیدالشهدا(س) در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می گردد. به گزارش یاشهید ، صبح آدینه این هفته ۱۶ مردادماه به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت فرمانده دلیر لشگر ده سیدالشهدا(س) شهید حاج علیرضا موحددانش مراسم پرفیض […]

صبح آدینه این هفته زمزمه دعای پرفیض ندبه به یاد سردار شهید حاج علیرضا موحددانش فرمانده لشگر ده حضرت سیدالشهدا(س) در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می گردد.

به گزارش یاشهید ، صبح آدینه این هفته ۱۶ مردادماه به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت فرمانده دلیر لشگر ده سیدالشهدا(س) شهید حاج علیرضا موحددانش مراسم پرفیض دعای ندبه با نوای گرم برادر حاج جعفر طهماسبی و با حضور خانواده معظم این شهید والامقام و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ساعت ۷/۱۵ صبح در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می گردد.

علیرضا اولین فرزند خانواده «موحد» در سال ۱۳۳۷ در تهران به دنیا آمد. در سال ۱۳۵۵ بعد از اخذ دیپلم به سربازی اعزام شد و پس از فرمان امام خمینی مبنی بر فرار سربازان از پادگان‌ها، وی نیز از پادگان گریخت و به جمع انقلابیون پیوست. پس از پیروزی انقلاب، در کمیته انقلاب اسلامی شمیران به فعالیت مشغول شد. علیرضا در فروردین ماه ۱۳۵۸ به عضویت سپاه پاسداران در آمد و ابتدا مأموریت حراست از بیت امام خمینی را بر عهده گرفت. با آغاز غائله کردستان، به کردستان رفت و در چند عملیات پاکسازی علیه ضد انقلابیون شرکت کرد. پس از آن به جبهه اعزام شد و به عنوان جانشین “محسن وزوایی در عملیات بازی دراز حضور یافت و در همین عملیات، یک دستش قطع شد. پس از عملیات “مطلع الفجر” به مکه معظمه مشرف شد. قبل از عملیات فتح المبین، به تیپ ۲۷ محمد رسول الله (ص) اعزام شد تا به عنوان معاون گردان حبیب بن مظاهر مأموریتش را انجام دهد.

وی پس از خاتمه عملیات فتح المبین، فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را بر عهده گرفت و نقش فعالی در مراحل سه گانه “الی بیت المقدس” و آزادی خرمشهر ایفا کرد. پس از پایان عملیات بیت المقدس، به همراه قوای محمد رسول الله (ص) به لبنان اعزام شد. بعد از بازگشت از لبنان، فرماندهی تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) را بر عهده گرفته، در عملیات “والفجر ۱” با این تیپ وارد عملیات شد و در همان عملیات نیز مجدداً مجروح شد.
علیرضا موحد، عاقبت در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۲ در منطقه حاج عمران، در حالی که فرماندهی تیپ ۱۰ سید الشهدا (ع) را بر عهده داشت به شهادت رسید.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: