یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۹ آبان ۱۳۹۷
841

ادای احترام وزیر آموزش و پرورش به مقام شهدای دانش‌آموز

وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی امروز و در سالروز شهادت محمد حسین فهمیده، با حضور بر سر مزار این شهید نسبت به مقام شهدای دانش‌آموز ادای احترام کردند.

به گزارش یاشهید ،در سالروز شهادت محمد حسین فهمیده، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی به همراه خانواده شهید حسین فهمیده، معاون حقوقی و امور مجلس، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بر سر مزار شهید فهمیده حضور یافتند و اهدای گل و قرائت فاتحه، یاد شهدای دانش‌آموز را گرامی داشتند.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش گفت: هر چه دشمنی دشمنان بیشتر می‌شود واقعا احساس می‌کنیم که بیش از گذشته به توجه،‌ حمایت و دعای شهیدان نیازمندیم؛ هر چند در کوران کارهای جاری و روزمره، خیلی وقت‌ها فراموش می‌کنیم که این ما نیستیم که گره‌ها را باز می‌کنیم، ما نیستیم که نقشه‌های بسیار پیچیده دشمنان ناجوانمرد را خنثی می‌کنیم. یادمان می‌رود که پشت خنثی شدن این دشمنی‌ها و هموار شدن مسیر این حرکت، دعای خیر شهیدان است. شهیدانی که خیلی از آن‌ها مانند حسین فهمیده معصوم بودند و در دوران زندگی‌شان هرچند کوتاه هیچ نشانه‌ای از حب به مقام، ‌ماشین‌های گران‌قیمت، خانه‌ها و سمت‌های آن‌چنانی و هیچ ذره‌ای از آلودگی از این منظر پیدا نشده است و نمی‌شود.

وی ادامه داد: ساده‌انگاری است که ما فکر می‌کنیم کار، تدبیر و کاربلدی ماست که کشور را جلو می‌برد. نباید فراموش کنیم که شهدای دانش‌آموز بر گردن من و همکارانم در آموزش و پرورش دین بزرگی دارند و باید تلاش کنیم این دین را ادا کنیم.

علی صابر ماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: امروز حرکتی دوباره برای درس گرفتن از فرهنگ شهداست؛ ما افتخار داریم که سالروز شهادت محمدحسین فهمیده، روز بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است؛ امروز نزدیک به پنج میلیون دانش‌آموز نام خود را در دفتر بسیج دانش‌آموزی ثبت کرده‌اند تا بتوانند نام و مرام این شهید را ادامه بدهند.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: