یـا شـهـیـد
گروه اخبار
14 آبان 1397
591

برگزاری سالگرد شهیدان طهرانی مقدم، نواب و سلگی در گلزار شهدا

هفتمین سالگرد شهادت شهیدان طهرانی مقدم، مهدی نواب و محمدقاسم سلگی پنج شنبه 17 آبان سال جاری ساعت 10:30 برگزار خواهد شد.

به گزارش یاشهید ،‌هفتمین ‌سالگرد شهادت ‌سردار ‌شهید ‌حسن ‌طهرانی ‌مقدم، ‌شهید ‌مهدی ‌نواب ‌و شهید محمدقاسم سلگی، پنجشنبه 17 آبان با حضور همرزمان و همکاران این شهدای بزرگوار برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت 10:30 صبح بر مزار این شهدای والامقام در قطعه ۲۴ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برپا خواهد شد.

فعالیت در توپخانه سپاه در ‌دوران ‌هشت سال جنگ تحمیلی آغاز دوستی پایان ناپذیر «شهید مهدی نواب»، «شهید محمد سلگی» و «شهید حسن طهرانی مقدم» بود. سه دوستی که از سال‌های جنگ همکاری خود را شروع کردند و بعد در عرصه موشکی تا شهادت همکاری خود را ادامه دادند. وقتی دست تقدیر مهدی نواب و محمد سلگی را به یک خانه و ازدواج با دو خواهر کشاند، خانواده سیف (همسران این شهدا) هم در نقش آفرینی‌ شجاعانه و زندگی پر خطر این شهیدان شریک شدند. سلگی و نواب، دو دوست قدیمی «باجناق» شده بودند و رفاقت تنگاتنگ خود را در خانه و محل کار ادامه دادند.

شهید حسن طهرانی مقدم در 25 آذر ماه 85 به ‌عنوان مشاور فرمانده کل سپاه در امور موشکی و رئیس سازمان خودکفایی سپاه انتخاب شد. و سرانجام در ۲۱ آبان‌ ماه ۹۰ در پادگان شهید مدرس و در حال آماده‌سازی آزمایش موشکی بر اثر انفجار زاغه مهمات، به همراه ۳۸ تن از همرزمانش از جمله شهید مهدی نواب و محمد قاسم سلگی به شهادت رسید.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: