یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۰۶ آذر ۱۳۹۷
920

مراسم بزرگداشت شهدای نیروی دریایی در گلزار شهدای تهران برگزار شد

صبح امروز و به مناسبت فرا رسیدن 7 آذرماه سالروز شهدای نیروی دریایی و گرامیداشت دلیرمردان نیروی دریایی ارتش یادمان این شهدا در گلزار شهدای تهران گلباران شد.

به گزارش یاشهید ، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم تجدید میثاق فرماندهان و کارکنان این نیرو با بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی که صبح امروز (سه شنبه) در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: امروز در آستانه سالگرد هفتم آذرماه حماسه بزرگ تاریخی هستیم که یادآور حماسه آفرینی ناو موشک انداز پیکان است.

وی ادامه داد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به این مکان مقدس آمده‌ایم تا آرمان‌های انقلاب اسلامی و بنیانگذار کبیر آن تجدید میثاق کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه اکنون در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم، افزود: امروز آمده‌ایم تا ببینیم کجا ایستاده‌ایم، چقدر در مسیر انقلاب حرکت کردیم و تا چه میزان به مقصد و اهداف انقلاب اسلامی نزدیک شده‌ایم.

امیر خانزادی در ادامه با تبریک هفته بسیج عنوان کرد: همه ملت ایران به نوعی یک بسیجی هستند و در مسیر انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند.

وی گفت: کارنامه ۴۰ ساله نیروی دریایی ارتش دارای چند دوره متفاوت است که هر کدام از این دوره‌ها حاوی اتفاقات تاریخ‌سازی است که می‌تواند مبدأ حرکت نیروی دریایی جمهوری اسلامی تلقی شود.

فرمانده نداجا افزود: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران برای نخستین بار تصمیم گرفتند که از زیر یوغ قدرت‌های استکباری بیرون آیند و هنگامی که کشوری می‌خواهد از زیر یوغ استعمار خارج شود، قدرت‌طلبان سعی می‌کنند که مسیر انقلاب را به طرف منافع خود تغییر دهند و این سابقه در ترور‌ها و ایجاد ناامنی‌ها در آن دوران بیانگر همین موضوع است.

دریادار خانزادی یادآور شد: قدرت‌های استعماری در آن دوران برای ایجاد انحراف در مسیر انقلاب اسلامی و بازگشت به منافع از دست رفته خود با تجهیز رژیم بعثی و حمایت کشور‌های مرتجع، جنگ بزرگی را علیه انقلاب اسلامی به راه انداختند.

وی بیان کرد: دشمن در برآورد‌های خود مجموعه ارتش بعد از انقلاب را در اختیار نسل جوانی می‌دانست که هنوز تجربه جنگ و انسجام کافی برای دفاع ندارد و هنوز با آرمان‌های انقلابی ارتباط لازم را برقرار نکرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: ما بعد از دوران دفاع مقدس ناوشکن جماران را در مدت ۱۲ سال در قالب پروژه موج ساختیم و از آن عبور کردیم و امروز ناوشکن جمهوری اسلامی «سهند» را در مدت شش سال ساختیم.

امیر خانزادی با اشاره به بازسازی ناوشکن «دماوند» گفت: امروز با پیشرفت‌هایی که در حوزه ساخت ناوشکن داشته‌ایم، ساخت ناوشکن دماوند جدید ۱۸ ماه بیشتر طول نخواهد کشید که تاکنون به پیشرفت خوبی در ساخت سازه و زیرسازه این ناوشکن دست یافته‌ایم و متخصصان ما این قول را به من دادند که تا شش ماه آینده ناوشکن دماوند جدید با تمام امکانات به آب انداخته شود.

وی با اشاره به توانمندی نیروی دریایی در حوزه ساخت یگان‌های سطحی و زیرسطحی تاکید کرد: پنجشنبه آینده یک فروند زیردریایی کلاس غدیر را به ناوگان نیروی دریایی ملحق خواهیم کرد و همچنین شنبه هفته آینده نیز شاهد الحاق ناوشکن سهند در آب‌های جنوب کشور خواهیم بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ناوشکن سهند پس از الحاق به نیروی دریایی در مدت زمانی کوتاه جهت اجرای ماموریت راهی اقیانوس می‌شود.

امیر دریادار خانزادی گفت: ناوشکن دنا نیز بزودی و تا شش ماه آینده به نیروی دریایی ارتش تحویل می‌شود. همچنین در کمتر از یک ماه دیگر هم اولین زیردریایی کلاس متوسط یعنی «زیردریایی فاتح» به نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تهدیدات و توطئه‌های دشمن علیه ایران تاکید کرد: دشمن بداند که امروز جوانان دهه هفتادی‌ و دهه هشتادی دست به ماشه هستند و شاید به اندازه ما صبر و حوصله نداشته باشند. حتما نسل‌های بعدی از نسل‌های قبلی با تجربه تر، شجاع‌تر، قدرتمندتر و استکبارستیز‌تر هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: امروز هیچ تحریمی بر نیروی دریایی اثرگذار نیست و ما روز به روز در حال پیشرفت هستیم، به طوری که این پیشرفت‌ها نسبت به دوره‌های قبل محسوس و قابل لمس است.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: