یـا شـهـیـد
گروه اخبار
۱۹ آذر ۱۳۹۷
2046

بزرگداشت شهیدان علیرضا شهبازی و محمدزمانی در گلزار شهدای تهران برگزار می شود

مراسم بزرگداشت هفدمین سالگرد شهادت شهید علیرضا شهبازی و شهید محمدزمانی با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای تهران برگزار می شود.

به گزارش یاشهید ، مراسم بزرگداشت هفدمین سالگرد شهادت شهید علیرضا شهبازی و شهید محمدزمانی با سخنرانی حاج اصحاب کریمی معاون اجرایی سپاه تهران بزرگ و نیز با روایتگری حاج علی حسنی یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس روز پنج شنبه 22 آذرماه ساعت 15 در سالن نمایش شهید آوینی خانه شهید گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار می شود.

این گزارش حاکیست : در پایان این مراسم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با حضور بر سر مزار شهدا با نثار گل و قرائت فاتحه همواره یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی میدارند.

شهید «علیرضا شهبازی»، در سال 1355 به دنیا آمد. رضا که بیشتر در مناسبت ها پا به مسجد گذاشته بود حالا پایگاه فعالیتهای خود را آنجا قرار داده بود و هیئت های اهل بیت (ع) ماوای تثبیت قدمهایش بود.با به پایان رسیدن دوره راهنمایی برای اخذ مدرک دیپلم وارد آموزشگاه درجه داری قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران شد. رضا با توجه به جثه درشت و قوی اش با عضویت در مجموعه ورزشی هویزه در رشته آمادگی جسمانی به تمرین پرداخت و با ورود به رشته”جودو” در سال 1377 با شرکت در پنجمین جشنواره فرهنگی، نمایشی، رزمی،لوح تقدیر دریافت کرد. او در سال 1378 دانشجوی دانشکده علوم و فنون پیاده شد ولی همچنان تمرینات ورزشی را ادامه می داد و در سال 1379 و 1380 به ترتیب موفق به دریافت کمربندهای 6و8 شد. او در تمام این سال ها فرزند انقلاب و جنگ بود و یاد شهدا و امام (ره) پیوسته حرف اول کتاب آرزوهایش بود. همیشه از مادر می خواست تا بعد از نماز برای شهادتش دعا کند. او در سال 1380 برای پیدا کردن پیکرهای مطهر شهدا وارد گروه تفحص شد، سرانجام در 26 آذر 1380 در قتلگاه فکه به شهدا پیوست و در قطعه 27 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

نظرات

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: